Ndryshe nga Qeveria, biznesi në Shqipëri mirëpret vendosjen e taksës 100% për produktet serbe

Ndryshe nga qeveria shqiptare, biznesi mirëpret vendimin e Kosovës për vendosjen e taksës 100 % ndaj produkteve serbe.

Nga Kukësi, Kryetar i Shoqatës “Biznesi për Biznesin” shprehet se ky moment mund të përdoret për rritjen e marrëdhënieve tregtare me Shqipërinë që sipas tyre tashmë janë në minimum, transmeton oranews.

Sokol Kolgjini, Kryetar i Shoqatës “Biznesi për Biznesin”: Ne ikurajojmë kryeministrin Haradinaj dhe Kosovën në tërësi, pasi kjo madje krijon klime pozitive për nxitjen e prodhimit vendor si dhe shtimin e shkëmbimeve tregtare midis Shqipërisë dhe Kosovës.

Për të arritur këtë synim, biznesi kuksian i bën thirrje dy qeverive që të eliminojnë barrierat tregtare midis vendeve.

Sokol Kolgjini, Kryetar i Shoqatës “Biznesi për Biznesin”: Kjo arrihet nëpërmjet vlefshmërisë së faturës tatimore midis Shqipërisë dhe Kosovës, për të cilën kemi adresuar me herët një kërkese dy qeverive.

Kërkesa drejtuar dy qeverive vjen vetëm dy ditë para mbledhjes së përbashkët të dy qeverive shqiptar që do të mbahet në Pejë të Kosovës./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11357,Camëri,133,Editorial,2597,Ekonomi,708,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1815,Iliridë,376,Kosovë,3430,Kulture,916,Luginë,77,Moti,2,Politik,2292,Reportazh,197,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,559,Video,669,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Ndryshe nga Qeveria, biznesi në Shqipëri mirëpret vendosjen e taksës 100% për produktet serbe
Ndryshe nga Qeveria, biznesi në Shqipëri mirëpret vendosjen e taksës 100% për produktet serbe
https://4.bp.blogspot.com/-XOb79vHQJAw/W_rpNKE_kKI/AAAAAAAAbYw/nctBM4_PNhcU3Io1oSgjWa1fPwr7EVHGgCLcBGAs/s640/auto_biznesi_1543087938-59323881543088313.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-XOb79vHQJAw/W_rpNKE_kKI/AAAAAAAAbYw/nctBM4_PNhcU3Io1oSgjWa1fPwr7EVHGgCLcBGAs/s72-c/auto_biznesi_1543087938-59323881543088313.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/11/ndryshe-nga-qeveria-biznesi-ne-shqiperi.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/11/ndryshe-nga-qeveria-biznesi-ne-shqiperi.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy