Në Greqi digjet flamuri kuqezi, nxënësja shqiptare humb ndjenjat (VIDEO)

Për herë të dytë brenda pak ditëve janë vënë në shënjestër simbolet shqiptare në Greqi.

Në institutin teknologjik TEI në Kretë, punonjësit e të cilit këtë periudhë janë në grevë, kanë hyrë nxënës të gjimnazit teknologjik që ndodhet pranë kësaj godine dhe kanë zëvendësuar flamurin grek që vërvitej me një të ri, si dhe kanë djegur flamurin shqiptar

Mediat greke shkruajnë se një nxënëse shqiptare, e shokuar nga pamjet ka humbur ndjenjat dhe është dërguar në spital.

Sindikata koordinatore e grevës, që ka nën kontroll institutin shtetëror këto ditë, ka dalë me një deklaratë zyrtare ku dënon aktin e grupit të nxënësve dhe e quan të pajustifikueshëm pavarësisht përpjekjeve të nxënësve për ta anashkaluar ngjarjen si keqkuptim.

Sindikata bën thirrje që të mbrohet zona e institutit që ndodhet në grevë, për të mos lejuar asnjë akt tjetër fashist./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11357,Camëri,133,Editorial,2597,Ekonomi,708,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1815,Iliridë,376,Kosovë,3430,Kulture,916,Luginë,77,Moti,2,Politik,2292,Reportazh,197,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,559,Video,669,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Në Greqi digjet flamuri kuqezi, nxënësja shqiptare humb ndjenjat (VIDEO)
Në Greqi digjet flamuri kuqezi, nxënësja shqiptare humb ndjenjat (VIDEO)
https://2.bp.blogspot.com/--IJJyIn-gm4/W9w_Gk8ihII/AAAAAAAAab0/q5Br2lfmfsUcFkc9ZMef2yVGTfgJC9uIQCLcBGAs/s320/1541097483_GREQI1-905x395.jpg
https://2.bp.blogspot.com/--IJJyIn-gm4/W9w_Gk8ihII/AAAAAAAAab0/q5Br2lfmfsUcFkc9ZMef2yVGTfgJC9uIQCLcBGAs/s72-c/1541097483_GREQI1-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/11/ne-greqi-digjet-flamuri-kuqezi-nxenesja.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/11/ne-greqi-digjet-flamuri-kuqezi-nxenesja.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy