Negociatori i “Detit’: Pse jam kundër varrezave greke në Shqipëri

Profesori Ksenofon Krisafi, pjesë e grupit negociator për marrëveshjen me detin me Greqinë, tha në studion e “Arena” në Ora News, thotë se praktika e ngritjes së varrezave është praktikë e shekullin 19-t, por tashme kjo praktikë nuk aplikohet

Krisafi: Mua më duket një gjë e papëlqyeshme dhe kam një lloj mllefi ndaj atyre që kanë vendosur për varrezat greke në Shqipëri. Sot kemi një varrezë dhe mund të kemi një të dytë. Para ca ditësh kishim një problem, nesër mund të kemi probleme të tjera.

Ngritja e varrezave në vendet e pushtuara, ka qenë në praktikat e vjetra. Konventat e Gjenevës në vitin 1949, sollën një risi dhe hoqën dorë nga kjo lloj praktike dhe përshkruhet që pas mbarimit të luftës, trupat e të ndjerëve shkojnë në atdheun e tyre.

Nuk ka arsye pse t’i bëhet jehonë një koncepti të së drejtës së luftës së shekullit të shkuar.

Edhe kaq sa janë bërë është e tepruar. Mund të bëhet një përkujtimore, por tani ta kthesh Shqipërinë në varrezë, kush nuk ka ardhur në Shqipëri.
/oranews//ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,12492,Camëri,151,Editorial,2768,Ekonomi,795,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,86,Histori,1948,Iliridë,412,Kosovë,3842,Kulture,1013,Luginë,84,Moti,2,Politik,2496,Reportazh,208,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,596,Video,718,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Negociatori i “Detit’: Pse jam kundër varrezave greke në Shqipëri
Negociatori i “Detit’: Pse jam kundër varrezave greke në Shqipëri
https://3.bp.blogspot.com/-04wSsZoPxHw/W9szB1DrfYI/AAAAAAAAaaY/RPIFrSbyGLwjMoX3sm7p6sXRmZa0hcRcACLcBGAs/s640/varrezat-e-ushtareve-grek-kelcyre-permet-28-nentor-2011.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-04wSsZoPxHw/W9szB1DrfYI/AAAAAAAAaaY/RPIFrSbyGLwjMoX3sm7p6sXRmZa0hcRcACLcBGAs/s72-c/varrezat-e-ushtareve-grek-kelcyre-permet-28-nentor-2011.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/11/negociatori-i-detit-pse-jam-kunder.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/11/negociatori-i-detit-pse-jam-kunder.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy