Nënshkruhet marrëveshja për eksport nga Kosova pa taksë në këto shtete

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala ka bërë të ditur se sot ka nënshkruar marrëveshje të bashkëpunimit me vendet e EFTA-s.Sipas ministrit Shala, kjo marrëveshje nënkupton që të gjitha produktet që prodhohen në Kosovë mund të eksportohen në Zvicër, Norvegji, Islandë dhe në vendet tjera të lartpërmendura, pa asnjë taksë.“Sot kisha kënaqësinë, që të zhvilloj takime me Ministrin për Ekonomi, Edukim dhe kërkim të Federatës së Zvicrës z. Johann N. Schneider-Amman, me Ministrin e Tregtisë dhe Industrisë së Norvegjisë z. Torbjørn Røe Isaksen, Ministrin e Punëve të Jashtme dhe Tregtisë së Jashtme të Islandës z. Gudlaugur thor Thordarson, dhe Ministren e Ministrisë së Punëve te Jashtme, Drejtësisë dhe Kulturës së Litenshtajnit znj. Aurelia Frick”, ka shkruar ministri në Facebook.

Sipas tij, ky është një moment i jashtëzakonshëm për shtetin e Kosovës, për ekonominë, pasi sipas tij, është një hap para, në rrugën e duhur deri ta arrijmë nënshkrimin e marrëveshjes së tregtisë së lirë me këto vende.“Në vazhdën e punës tonë për ta promovuar prodhimin vendor dhe eksportin ne tashmë po hapim rrugë dhe po gjejmë partner dhe tregje të reja për produktet tona”, thuhet në njoftimin e ministrit Shala./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11484,Camëri,133,Editorial,2627,Ekonomi,711,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1831,Iliridë,377,Kosovë,3491,Kulture,926,Luginë,78,Moti,2,Politik,2323,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,563,Video,679,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Nënshkruhet marrëveshja për eksport nga Kosova pa taksë në këto shtete
Nënshkruhet marrëveshja për eksport nga Kosova pa taksë në këto shtete
https://2.bp.blogspot.com/-W7WOmzlGXh0/W_g6Ric_CYI/AAAAAAAAbO0/30nRskX-xmsVj8Ix-q0paSNFTJPzf84NQCLcBGAs/s640/Endrit-Shala-1.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-W7WOmzlGXh0/W_g6Ric_CYI/AAAAAAAAbO0/30nRskX-xmsVj8Ix-q0paSNFTJPzf84NQCLcBGAs/s72-c/Endrit-Shala-1.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/11/nenshkruhet-marreveshja-per-eksport-nga.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/11/nenshkruhet-marreveshja-per-eksport-nga.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy