Nisin problemet ndërshtetërore, eurodeputetja lëshon paralajmërimin e parë

Eurodeputetja qipriote, Eleni Theocharous e konsideroi detyrim moral të ngrejë çështjen ‘Kacifas’ si dhe të shkeljes sipas saj të të drejtave të minoritarëve të zonës në Shqipëri.

“Kacifas mund të arrestohej, por u ekzekutua nga policia shqiptare”-ka thënë eurodeptuetja për mediat greke.

Për kryeministrin Rama dhe deklaratat e tij, eurodeputetja Theoharis deklaroi se si me qipriotin S. Solomu, le te jetë kryeministri i korrupsionit që e konsideron “ekstremist të marrë” e jo Athina Kostandinos Kacifën.

“Kam detyrim moral te hap çështjen e shkeljes së të drejtave dhe të ekzekutimit të Kacifas në Parlamentin Evropian”- ka thënë ajo.

Kujtojmë se edhe më herët eurodeputetja greke ka thënë se ekzekutimi i Kacifas do t’i hapë probleme Shqipërisë me anëtarësimin në BE./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11357,Camëri,133,Editorial,2597,Ekonomi,708,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1815,Iliridë,376,Kosovë,3430,Kulture,916,Luginë,77,Moti,2,Politik,2292,Reportazh,197,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,559,Video,669,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Nisin problemet ndërshtetërore, eurodeputetja lëshon paralajmërimin e parë
Nisin problemet ndërshtetërore, eurodeputetja lëshon paralajmërimin e parë
https://1.bp.blogspot.com/-FKpE8Ww6WYA/W-G_4Lr6jqI/AAAAAAAAalc/7458UcrEOLMfGgrOPsmg2CMwc-gD6zaxgCLcBGAs/s640/Screenshot_835-640x355.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-FKpE8Ww6WYA/W-G_4Lr6jqI/AAAAAAAAalc/7458UcrEOLMfGgrOPsmg2CMwc-gD6zaxgCLcBGAs/s72-c/Screenshot_835-640x355.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/11/nisin-problemet-ndershteterore.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/11/nisin-problemet-ndershteterore.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy