“Non grata”, eurodeputetja: Titull nderi nga regjimi diktatorial i Edi Ramës

“Është një titull nderi për mua të jem synimi i një regjim të korruptuar diktatorial si ai i Edi Ramës në Shqipëri”. Kjo është deklarata e kryetares së Partisë Lëvizja e Solidaritetit dhe eurodeputetes Eleni Theocharous, pasi u njoh se ajo vetë është shpallur si person non grata në Shqipëri, për shkak të përfshirjes afatgjatë në luftën e Epirit të Veriut për të garantuar të drejtat e tyre njerëzore.

Arsyeja për vendimin e Shqipërisë ishte vizita e fundit e znj Theoharus në Epirin e Veriut pas vrasjes gjakftohtë të Konstandini Katsifos, dhe për herë të dytë në varrimin e tij.

Ajo shton: “Ata nuk do të përkulin as rezistencën time, as vullnetin tim, as pasionin tim për të drejtat e njeriut të Grekëve të shtypur të epirit të veriut”./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,10419,Camëri,133,Editorial,2355,Ekonomi,609,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,84,Histori,1688,Iliridë,332,Kosovë,3078,Kulture,821,Luginë,71,Moti,2,Politik,2097,Reportazh,191,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,538,Video,620,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: “Non grata”, eurodeputetja: Titull nderi nga regjimi diktatorial i Edi Ramës
“Non grata”, eurodeputetja: Titull nderi nga regjimi diktatorial i Edi Ramës
https://2.bp.blogspot.com/-5A3Tb_XPEA8/W-cc-rvg2ZI/AAAAAAAAauw/IvP-B6P7PSYh6BRcgWfzpCesDz1CLH9ZACLcBGAs/s640/eleni-non-grata-905x395.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-5A3Tb_XPEA8/W-cc-rvg2ZI/AAAAAAAAauw/IvP-B6P7PSYh6BRcgWfzpCesDz1CLH9ZACLcBGAs/s72-c/eleni-non-grata-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/11/non-grata-eurodeputetja-titull-nderi.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/11/non-grata-eurodeputetja-titull-nderi.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy