Pamje nga përplasja e Pacollit me ministrin boshnjak për taksën 100% (VIDEO)

Ministri i Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, është përplasur me homologun e tij nga Bosnja dhe Hercegovina, Igor Crnadak, për çështjen e taksës së vendosur nga Qeveria e Republikës së Kosovës, për produktet nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina, shkruan Gazeta Express.
Sipas burimeve të Gazetës Express brenda takimit të Western Balkan 6 ku ishin të pranishëm ministrat e Punëve të Jashtme, Pacolli me zë të lartë ia ka përmendur ministrit boshnjak, penalizimet që shteti i tij ia ka bërë Republikës së Kosovës.

“Nuk na keni njohur tabelat, as vulat. Nuk keni lejuar që mallrat e Kosovës të futen në Bosnje. Kosova nuk ka bërë asgjë më shumë sesa veprime reciprociteti”, ka thënë Pacolli.

Ndërsa, ministri boshnjak i është përgjigjur, duke thënë se këto vendime janë në kundërshtim me frymën integruese.

“Këto veprime janë skandaloze. Janë në kundërshtim me frymën integruese”, ka thënë Crnadak.

Express ka arritur të sigurojë edhe videon e kësaj përplasjeje ndërmjet Pacollit dhe Crnadak./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11484,Camëri,133,Editorial,2627,Ekonomi,711,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1831,Iliridë,377,Kosovë,3491,Kulture,926,Luginë,78,Moti,2,Politik,2323,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,563,Video,679,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Pamje nga përplasja e Pacollit me ministrin boshnjak për taksën 100% (VIDEO)
Pamje nga përplasja e Pacollit me ministrin boshnjak për taksën 100% (VIDEO)
https://1.bp.blogspot.com/-8115cyw8zKc/XAF_jj2E9dI/AAAAAAAAbow/mYkNonO8k6Q_Mtc0hF3HpX57UA1CVh8IgCLcBGAs/s640/Screenshot_4-12-780x439.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-8115cyw8zKc/XAF_jj2E9dI/AAAAAAAAbow/mYkNonO8k6Q_Mtc0hF3HpX57UA1CVh8IgCLcBGAs/s72-c/Screenshot_4-12-780x439.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/11/pamje-nga-perplasja-e-pacollit-me.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/11/pamje-nga-perplasja-e-pacollit-me.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy