Pangalos: Kush qëllon, qëllohet! Faqeziu c'kërkoj nga greqia të vendoste flamuj grek atje (VIDEO)

Ish-ministri i Jashtëm grek, Theodoros Pangalos ka reaguar lidhur me vrasjen e ekstremistit grek, Kostandin Kacifa, pasi sulmoi me armë policinë shqiptare në Bularat të Gjirokastrës.

Ish-ministri vlerëson qëndrimin e policisë shqiptare, ndërsa deklaron se është kundër faqezinjve që sulmojnë uniformat blu.

Pangalos shton se policia shqiptare veproi siç veprohet në SHBA dhe vendet nordike dhe se kushdo që qëllon mbi policinë duhet të qëllohet.

“Jam kundër faqezinjve që sulmojnë policinë. Kushdo që ka armë në dorë duhet të qëllohet. Policia veproi siç duhet të vepronte në SHBA a vendet nordike.”, ka thënë ish-ministri i jashtëm grek

I pyetur nëse nga gazetari nëse Greqia do pranojë kërcënime nga Shqipëria, Pangalos tha se politika e jashtme nuk bëhet kush është më i fortë. Ai foli edhe për debatin lidhur me flamujt grekë.

“Nuk bëhet politik e jashtme me kush është më i fortë, kush bërtet më shumë. Me një ekonomi të shkatërruar nuk mund ta themi këtë. Greqia duhet të zgjidh problemet e saj me aleanca me fqinjët e saj. Unë pash në fotografitë të publikuara se kishte flamuj kudo në fshatrat, nuk e kuptoj ketë që thonë se nuk e lejuan të vendosi flamur. Nuk e kuptoj se ca deshi ai (Katsifas) të shkonte nga Greqia të vendoste flamuj aty? Nuk kishte kush ta bënte aty?”, u shpreh Pangalos./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,12492,Camëri,151,Editorial,2768,Ekonomi,795,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,86,Histori,1948,Iliridë,412,Kosovë,3842,Kulture,1013,Luginë,84,Moti,2,Politik,2496,Reportazh,208,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,596,Video,718,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Pangalos: Kush qëllon, qëllohet! Faqeziu c'kërkoj nga greqia të vendoste flamuj grek atje (VIDEO)
Pangalos: Kush qëllon, qëllohet! Faqeziu c'kërkoj nga greqia të vendoste flamuj grek atje (VIDEO)
https://1.bp.blogspot.com/-OMDM68SBKFE/W9sJE8INhvI/AAAAAAAAaZU/fOdiV6eKopsFETFswEJ6hs7Hj6pkNFElwCLcBGAs/s640/auto_pagalos-skai-11541062506.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-OMDM68SBKFE/W9sJE8INhvI/AAAAAAAAaZU/fOdiV6eKopsFETFswEJ6hs7Hj6pkNFElwCLcBGAs/s72-c/auto_pagalos-skai-11541062506.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/11/pangalos-kush-qellon-qellohet-faqeziu.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/11/pangalos-kush-qellon-qellohet-faqeziu.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy