Përveç produkteve, bëhet thirrje të bojkotohen edhe rrugët serbe

Taksa 100% e vendosur nga qeveria e Kosovës kundrejt produkteve të Serbisë dhe Bosnje e Hercegovinës ka acaruar edhe më shumë raportet me këto vende.

Madje, shteti serb ka marrë vendim që të gjitha mallërat evropiane që kanë destinacion Kosovës dhe anasjelltas të mos lejohen të qakullojnë rrugëve të saj, transmeton Indeksonline.

Kështu, në rrjetet sociale po qarkullon një hartë me anë të së cilës bëhet thirrje të mos kalohet kah rrugët e Serbisë, kjo pasi që këta të fundit kanë shtuar bllokadat.

Harta në fjalë, bënë thirrje që të zgjedhen rrugët e Shqipërisë, e të bojkotohet ajo serbe.

Kujtojmë faktin se janë bërë tash e sa dite që kur mallrave serbe u është vendosur taksa 100%, derisa kërkohet edhe fatura me mbishkrimin “Republika e Kosovës”.

Që pas këtij vendimi, nuk kanë munguar reagimet e shumta duke mos përjashtuar as ato të përfaqësuesve ndërkombetar.

Politikanët serb, duket të jenë tejet të mllefosur pas vendimit te qeverisë “Haradinaj”, derisa po të njëjtit kanë thënë se po shkelet marrëveshja e “CEFTA-s”. /Indeksonline//ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11484,Camëri,133,Editorial,2627,Ekonomi,711,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1831,Iliridë,377,Kosovë,3491,Kulture,926,Luginë,78,Moti,2,Politik,2323,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,563,Video,679,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Përveç produkteve, bëhet thirrje të bojkotohen edhe rrugët serbe
Përveç produkteve, bëhet thirrje të bojkotohen edhe rrugët serbe
https://3.bp.blogspot.com/-ziBxVGfTzpY/W_r4nw-QhXI/AAAAAAAAbaU/KplLKL-NPmQJWA_Uy7azj0_8fKE1m3C6gCLcBGAs/s640/rrug.png
https://3.bp.blogspot.com/-ziBxVGfTzpY/W_r4nw-QhXI/AAAAAAAAbaU/KplLKL-NPmQJWA_Uy7azj0_8fKE1m3C6gCLcBGAs/s72-c/rrug.png
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/11/pervec-produkteve-behet-thirrje-te.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/11/pervec-produkteve-behet-thirrje-te.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy