Rita Ora: Në familje flasim shqip, është shumë e rëndësishme ta ruajmë gjuhën

Rita Ora ka folur për Kosovën dhe gjuhën shqipe në intervistën për revistën ‘Stylist’.

Këngëtarja me prejardhje shqiptare ka pozuar për revistën britanike ‘Stylist’.

Ndër të tjera, në intervistën për revistën Rita ka folur edhe për Kosovën, ku është pyetur se çfarë do të thotë për të të jetë kosovare dhe si ka ndikuar që Rita të jetë ajo që është sot, përcjell Gazeta Express.“Nuk kam fjalë ta përshkruaj se sa krenare jam për prejardhjen time. Më herët këtë vit kam perfomuar në dhjetë vjetorin e pavarësisë së Kosovës dhe ishte një përvojë e mrekullueshme jo vetëm për mua por edhe për familjen time”, është përgjigjur Rita.Ndërsa e pyetur nëse flasin në shqip në familjen e saj, Rita ka thënë: “Flas shqip, është shumë e rëndësishme që të vazhdojmë ta mbajmë gjuhën”.

Rita Ora publikon nesër albumin e saj të dytë në karrierë, Phoenix.

/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11357,Camëri,133,Editorial,2597,Ekonomi,708,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1815,Iliridë,376,Kosovë,3430,Kulture,916,Luginë,77,Moti,2,Politik,2292,Reportazh,197,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,559,Video,669,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Rita Ora: Në familje flasim shqip, është shumë e rëndësishme ta ruajmë gjuhën
Rita Ora: Në familje flasim shqip, është shumë e rëndësishme ta ruajmë gjuhën
https://4.bp.blogspot.com/-xM5JMfJueJg/W_m124Tl2QI/AAAAAAAAbXA/sSyJobSrnvI22Xy6UtWLVJezBbd27TlDgCLcBGAs/s640/44376869_430937710778019_1977466807201030001_n1-728x430-640x378.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-xM5JMfJueJg/W_m124Tl2QI/AAAAAAAAbXA/sSyJobSrnvI22Xy6UtWLVJezBbd27TlDgCLcBGAs/s72-c/44376869_430937710778019_1977466807201030001_n1-728x430-640x378.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/11/rita-ora-ne-familje-flasim-shqip-eshte.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/11/rita-ora-ne-familje-flasim-shqip-eshte.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy