Shqipëri-Kosovë pa roaming, ja kur pritet të hiqet shërbimi që i ndan dy shtetet

Kosova dhe Shqipëria janë një popull në dy shtete por me heqjen e barrierave brenda përbrenda dy vendeve, shtetësia dhe flamujt nuk do të kenë shumë rëndësi.

Kështu më 28 nëntor pritet që të nënshkruhet marrëveshja për heqjen e roaming mes qeverisë së Kosovës dhe asaj të Shqipërisë.

Lajmin e ka bërë të ditur për mediat kosovare kryetari i Bordit të Autoritetit Rregullativ të Komunikimeve Elektronike dhe Postare, Kreshnik Gashi, ka thënë se ARKEP-i, është i gatshëm ta zbatojë largimin e roamingut.

Gashi ka thënë:

Largimi i roamingut ndërmjet Shqipërisë dhe Kosovës është shumë i rëndësishëm dhe ARKEP është i gatshëm që ta zbatojë sa më shpejtë që të jetë i mundur. Çështja e marrëveshjes ndërshtetërore i takon Ministrisë së Zhvillimit Ekonomik, është themeluar një grup punues dhe ne në pjesën e Kosovës e kemi kryer një pjesë të madhe dhe kjo çështje do të diskutohet takimin e ardhshëm të dy qeverive që do të mbahet me 28 nëntor në Pejë dhe shpresojmë që aty të arrihet nënshkrimi i marrëveshjes finale në mënyrë që të fillohet me zbatimin i tërheqjes së roamingut ndërmjet Kosovës dhe Shqipërisë.
Sezoni i ardhëm të jetë i përfshirë në të gjitha proceset e operatorëve, ndërsa në aspektin teknik kjo realizohet shumë shpejtë, por kanë procese të brendshme të përcaktimit të kontratave dhe marrëdhënieve financiare, por edhe ajo mund të arrihet shumë shpejtë me një vullnet politik. Unë jam optimist që kjo do të jetë i gatshëm në sezonin veror me nënshkrimin me 28 nëntor ashtu siç parashihet.”/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,12492,Camëri,151,Editorial,2768,Ekonomi,795,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,86,Histori,1948,Iliridë,412,Kosovë,3842,Kulture,1013,Luginë,84,Moti,2,Politik,2496,Reportazh,208,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,596,Video,718,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Shqipëri-Kosovë pa roaming, ja kur pritet të hiqet shërbimi që i ndan dy shtetet
Shqipëri-Kosovë pa roaming, ja kur pritet të hiqet shërbimi që i ndan dy shtetet
https://4.bp.blogspot.com/-kyAi611gi0s/W-cr1iizNiI/AAAAAAAAawE/GgoUiifPz5sToZVqHJ4IrpCJP7sxWspbgCLcBGAs/s640/mobil-1.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-kyAi611gi0s/W-cr1iizNiI/AAAAAAAAawE/GgoUiifPz5sToZVqHJ4IrpCJP7sxWspbgCLcBGAs/s72-c/mobil-1.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/11/shqiperi-kosove-pa-roaming-ja-kur.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/11/shqiperi-kosove-pa-roaming-ja-kur.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy