Surprizon aktorja e njohur greke: S’mund të iki nga kjo botë pa thënë se jam shqiptare

Aktorja me famë botërore ka folur për herë të parqe për origjinëne saj. Irene Papas është shprehur se është me origjinë shqiptare.

Kujt ja merrte mendja! Shqiptarët janë shpërndarë aq shumë nëpër botë, dhe së fundmi po dalin vazhdimisht emra të njohur të cilët kanë origjinë shqiptare. Njëra prej tyre, aktorja mjaft e njohur në të gjithë botën është Irene Papas. Ajo është bërë mjaft e njohur në filmin “Odiseu”, në rolin e “Penelope”, dhe të gjithë e dinim greke.

Aktorja është 92 vjeçe dhe origjinën e saj e ka zbuluar së fundmi, shkruan Klan Kosova. “Unë nuk mund ta lë këtë botë duke mos e thënë të vërtetën. Unë jam shqiptare. Kam lindur në vitin 1926 dhe mbiemri im fillimisht ka qenë Leleku,”- është shprehur Irene./ZgjohuShqiptar.info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button