Surprizon aktorja e njohur greke: S’mund të iki nga kjo botë pa thënë se jam shqiptare

Aktorja me famë botërore ka folur për herë të parqe për origjinëne saj. Irene Papas është shprehur se është me origjinë shqiptare.
Kujt ja merrte mendja! Shqiptarët janë shpërndarë aq shumë nëpër botë, dhe së fundmi po dalin vazhdimisht emra të njohur të cilët kanë origjinë shqiptare. Njëra prej tyre, aktorja mjaft e njohur në të gjithë botën është Irene Papas. Ajo është bërë mjaft e njohur në filmin "Odiseu", në rolin e "Penelope", dhe të gjithë e dinim greke.

Aktorja është 92 vjeçe dhe origjinën e saj e ka zbuluar së fundmi, shkruan Klan Kosova. "Unë nuk mund ta lë këtë botë duke mos e thënë të vërtetën. Unë jam shqiptare. Kam lindur në vitin 1926 dhe mbiemri im fillimisht ka qenë Leleku,"- është shprehur Irene./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,10419,Camëri,133,Editorial,2355,Ekonomi,609,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,84,Histori,1688,Iliridë,332,Kosovë,3078,Kulture,821,Luginë,71,Moti,2,Politik,2097,Reportazh,191,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,538,Video,620,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Surprizon aktorja e njohur greke: S’mund të iki nga kjo botë pa thënë se jam shqiptare
Surprizon aktorja e njohur greke: S’mund të iki nga kjo botë pa thënë se jam shqiptare
https://1.bp.blogspot.com/-8QGjVvEgbt0/W9yb3dVE-jI/AAAAAAAAad8/HJTLEGK8R6sh2sZ59x_w2jZ2HHyxr4KBgCLcBGAs/s640/1541159508_irene.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-8QGjVvEgbt0/W9yb3dVE-jI/AAAAAAAAad8/HJTLEGK8R6sh2sZ59x_w2jZ2HHyxr4KBgCLcBGAs/s72-c/1541159508_irene.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/11/surprizon-aktorja-e-njohur-greke-smund.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/11/surprizon-aktorja-e-njohur-greke-smund.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy