“Të korrigjojmë himnin dhe flamurin e Kosovës”

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu ka hedhur idenë e korrigjimit të himnit dhe të flamurit të Kosovës. Aliu ka folur edhe për ndeshjet e futbollit, duke thënë se edhe në të kaluarën ekipet sportive i kanë mobilizuar shqiptarët për kauza të rëndësishme.

“Ne duhet t’i gëzohemi suksesit të përfaqësueses së Kosovës. Por, perfekte do të ishte të ndryshojë himni dhe flamuri, dhe le të luajnë të dyja shtetet… Të korrigjojmë atë çfarë kemi të imponuar dhe kjo do të ishte e duhura”, tha ai.

Aliu pohoi se ka ende kohë që Kuvendi të reflektojë për të ndalur Hashim Thaçin. “Tashmë duhet të ndalemi dhe të reflektojmë. Të ndalim Hashim Thaçin sepse po e shohim se çfarë është në gjendje të bëj. Kur do të arrijmë të ndalim atë, pastaj do të kemi situatë krejtësisht tjetër. Ai moment do të jetë fillimi i kësaj kthese që ne po flasim”, tha ai./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11484,Camëri,133,Editorial,2627,Ekonomi,711,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1831,Iliridë,377,Kosovë,3491,Kulture,926,Luginë,78,Moti,2,Politik,2323,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,563,Video,679,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: “Të korrigjojmë himnin dhe flamurin e Kosovës”
“Të korrigjojmë himnin dhe flamurin e Kosovës”
https://1.bp.blogspot.com/-HDjlBAsuppo/W_b7zTHvbGI/AAAAAAAAbLQ/Plo4f1prW_QjbdWjEu4k8M_z1mZ0Q-1pgCLcBGAs/s640/kosova-dhe-be-ja-af-euml-r-pajtimit-p-euml-r-eulex-in-rrezik-veriu-hd.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-HDjlBAsuppo/W_b7zTHvbGI/AAAAAAAAbLQ/Plo4f1prW_QjbdWjEu4k8M_z1mZ0Q-1pgCLcBGAs/s72-c/kosova-dhe-be-ja-af-euml-r-pajtimit-p-euml-r-eulex-in-rrezik-veriu-hd.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/11/te-korrigjojme-himnin-dhe-flamurin-e.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/11/te-korrigjojme-himnin-dhe-flamurin-e.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy