“U qëllua me duart lart”, kunati i Kaçifas flet për mediat greke

Katër ditë pas vrasjes së minoritarit grek në Bularat të Gjirokastrës, kunati i Kostandinos Kaçifas nxjerr në dritë të tjera detaje nga ngjarja. Në një intervistë për mediat greke Vangelis Sakelarakis tha se 35-vjeçari ishte qëlluar në këmbë teksa ishte me krahë hapur (duke nënkuptuar se ishte dorëzuar).

Sakelarakis theksoi se homogjeni grek gjithashtu kishte mundësi për të ikur në Greqi nga mali, por vendosi të kthehet në fshat dhe do të dorëzohet. “Konstandini u qëllua në këmbë me duart hapur”, -tha kunati i 35-vjeçarit, duke iu referuar deklaratave të mjekut ligjor nga Janina Theodore Vujuklaki që dje pa trupin e të ndjerit në spitalin e Gjirokastrës.

Sipas kunatit, Katsifas kishte mundësi për të ikur në Greqi nga mali ku ai ishte, por vendosi të kthehet në fshat dhe do të dorëzohet dhe në kohën që ai ngriti duart lart policët shqiptarë e qëlluan atë nga një distancë prej 15-20 metra. Sakelarakis argumentoi gjithashtu se Katsifas nuk vrau askënd dhe është e paqartë se kujt ia drejtonte armën.

Ai më tej ka thënë se Kostandinos Katsifas ishte në shënjestër nga shqiptarët pasi konsiderohej si nxitës i minoritetit ndërsa donte të ndërtonte një kishë. Sipas Sakelarakis, policët shqiptarë terrorizuan për pesë orë prindërit e 35-vjeçarit dhe në fund grabitën nga shtëpia dhe dy thasë arra dhe shegë që ishin mbledhur Konstantinos. (BW)/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,12492,Camëri,151,Editorial,2768,Ekonomi,795,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,86,Histori,1948,Iliridë,412,Kosovë,3842,Kulture,1013,Luginë,84,Moti,2,Politik,2496,Reportazh,208,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,596,Video,718,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: “U qëllua me duart lart”, kunati i Kaçifas flet për mediat greke
“U qëllua me duart lart”, kunati i Kaçifas flet për mediat greke
https://2.bp.blogspot.com/-bG9lqtke41U/W9stYziybbI/AAAAAAAAaZ8/QukjG1Cn7HshzzVKac7_3XddbIxyleg3gCLcBGAs/s640/kacifas-e1540802822562.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-bG9lqtke41U/W9stYziybbI/AAAAAAAAaZ8/QukjG1Cn7HshzzVKac7_3XddbIxyleg3gCLcBGAs/s72-c/kacifas-e1540802822562.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/11/u-qellua-me-duart-lart-kunati-i-kacifas.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/11/u-qellua-me-duart-lart-kunati-i-kacifas.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy