Ugljanin: Serbia është “një përbindësh dhe shtet fashist”, duam Republikën e Sanxhakut

Sulejman Ugljanin, kreu i listës së “Vetëvendosjes”, shpalli fitore në zgjedhjet për Asamblenë e re të Këshillit Kombëtar boshnjak në Pazarin e Ri.

Duke deklaruar fitoren Uglanin në një fjalim para turmës, tha se boshnjakët nuk e kanë zgjidhur ende statusin e tyre, dhe se Aleksandar Vuçiq është mundur në Pazarin e Ri.

Mbështetësit e Këshillit Kombëtar Boshnjak kanë ndërprerë fjalimin e tij disa herë, duke brohoritur “Sanxhaku Republikë”, “Suljo ne të duam”. Ata gjithashtu fyenin presidentin e Serbisë.

” Unë jam i kënaqur që ne tani kemi më shumë mundesi për të ndarë përgjegjësi politike dhe se së bashku ne do të mposhtim këtë përbindësh, përbindëshin fashiste shtetin e Serbisë, e cila dëshiron të legalizojë gjenocidin dhe krimet si një mjet për të pushtuar territore dhe zgjidhjen e çështjeve politike me luftë”, përfundoi Ugljanin./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11357,Camëri,133,Editorial,2597,Ekonomi,708,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1815,Iliridë,376,Kosovë,3430,Kulture,916,Luginë,77,Moti,2,Politik,2292,Reportazh,197,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,559,Video,669,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Ugljanin: Serbia është “një përbindësh dhe shtet fashist”, duam Republikën e Sanxhakut
Ugljanin: Serbia është “një përbindësh dhe shtet fashist”, duam Republikën e Sanxhakut
https://2.bp.blogspot.com/-j9zbiwjYuN4/W-G_wCZ1YyI/AAAAAAAAalU/1nd3S5DxhWkD2NvtN3d8TaiQhgFfWP5mgCLcBGAs/s640/Screenshot_829-640x353.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-j9zbiwjYuN4/W-G_wCZ1YyI/AAAAAAAAalU/1nd3S5DxhWkD2NvtN3d8TaiQhgFfWP5mgCLcBGAs/s72-c/Screenshot_829-640x353.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/11/ugljanin-serbia-eshte-nje-perbindesh.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/11/ugljanin-serbia-eshte-nje-perbindesh.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy