Urdhri i Lleshit: Policët 'barkdërra', shërbim vetëm në vende të padukshme

Numri dy i komanduar në Ministrinë e Brendshme ka miratuar një urdhëresë me 19 pika për etikën e punonjësve të Policisë së Shtetit, e cila mban firmën e zv/drejtorit për Sigurinë Publike, Dhimitraq Ziu.

"Policët mbipeshë dhe me bark nuk do kryejnë shërbim në vende të dukshme". Ky është urdhri më i fundit i zv/ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshi, pas urdhrave për ndalimin e kafeve në orarin e punës dhe atë për mbetjet. Numri dy i komanduar në Ministrinë e Brendshme ka miratuar një urdhëresë me 19 pika për etikën e punonjësve të Policisë së Shtetit, e cila mban firmën e zv/drejtorit për Sigurinë Publike, Dhimitraq Ziu.

Por ajo që bie në sy është pika 8 e urdhëresës ku thuhet se punonjësit e policisë në mbipeshë të cilët në dokument quhen "barkdërra" do bëjnë shërbim vetëm në vende të padukshme, kjo për të mbajtur larg syrit të opinionit publik, paraqitjen jo estetike të tyre.

Urdhri i zv/ministrit Sandër Lleshi për punonjësit e policisë
Në tërësinë e tyre, detyrat lidhen me etikën e punonjësit të policisë nga paraqitja e jashtme, uniforma e rregullt, por edhe për rritjen e efiçencës në kryerjen e detyrës me efikasitet siç është parandalimi i ngjarjeve kriminale. Vëmendje i kushtohet zonës së bllokut ku pas ngjarjes së fundit kriminale, policia ka rritur dukshëm prezencën e saj./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,10419,Camëri,133,Editorial,2355,Ekonomi,609,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,84,Histori,1688,Iliridë,332,Kosovë,3078,Kulture,821,Luginë,71,Moti,2,Politik,2097,Reportazh,191,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,538,Video,620,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Urdhri i Lleshit: Policët 'barkdërra', shërbim vetëm në vende të padukshme
Urdhri i Lleshit: Policët 'barkdërra', shërbim vetëm në vende të padukshme
https://4.bp.blogspot.com/-TTEHaUi9G9E/W-XYAixaY2I/AAAAAAAAasM/uLabUoJAdCYabU1KCA8egBWajB4Zb5zjgCLcBGAs/s640/1541768047_policemeabrk.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-TTEHaUi9G9E/W-XYAixaY2I/AAAAAAAAasM/uLabUoJAdCYabU1KCA8egBWajB4Zb5zjgCLcBGAs/s72-c/1541768047_policemeabrk.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/11/urdhri-i-lleshit-policet-barkderra.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/11/urdhri-i-lleshit-policet-barkderra.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy