VENDIMET/ Aeroport i ri në Kukës, hotel me 5 yje në Valbonë, pistë skish në Shishtavec

Kryeministri Edi Rama tha se duke filluar nga muaji janar do të nisë puna për kantierin e ri të aeroportit të Kukësit. Deklaratat e tij u bënë pas mbledhjes së qeverisë në qytetin verilindor.

Kemi avancuar me procedurën për aeroportin e Kukësit dhe deri në javën e dytë të dhjetorit do të mbyllet procedura dhe më pas një nevojitet një periudhë e shkurtër për përcaktimin e kontratës dhe ambicia është që brenda muajit janar të vitit që vjen, maksimumi në shkurt do të nisë punë për kantierin e ri të Aeroportit në Kukës. Dua të theksoj se nuk bëhet fjalë për çeljen e aeroportit që kemi, por bëhet fjalë për një aeroport të ri. Jemi shumë të inkurajuar me diskutimet që kemi bërë me ekspertët. Aeroporti do ketë rol të madh në zonë, sa i përket edhe punësimit”, tha Rama

Rama tha se po punohet intensivisht për të vënë në punë pistën e skive në Shishtavec.

Shefi i qeverisë deklaroi se do të ndërhyhet në aksin rrugor Kukës-Has-Tropojë për t’i dhënë atë që i ka munguar kësaj zone. Gjithashtu Rama shtoi faktin se vitin e ardhshëm do të ndërtohet hoteli i parë me 5 yje në zonën e Valbonës.

“Po punojmë ngusht me disa investitorë për të investuar në zonën e Shishtavecit. Vitin e ardhshëm do të kemi hotelin me 5 yje në zonën e Valbonës. Mbështesim familjet e kësaj zone, jo vetëm për argotizmin. Do të kemi një ndërhyrje në rrugën Kukës –Has-Tropojë. Do të kemi një paketë të re investimesh”, tha Rama./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,12492,Camëri,151,Editorial,2768,Ekonomi,795,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,86,Histori,1948,Iliridë,412,Kosovë,3842,Kulture,1013,Luginë,84,Moti,2,Politik,2496,Reportazh,208,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,596,Video,718,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: VENDIMET/ Aeroport i ri në Kukës, hotel me 5 yje në Valbonë, pistë skish në Shishtavec
VENDIMET/ Aeroport i ri në Kukës, hotel me 5 yje në Valbonë, pistë skish në Shishtavec
https://1.bp.blogspot.com/-iH3hWdo8WD4/W9sw25N_QRI/AAAAAAAAaaQ/K-U9I3y2EsweT-YEebZZ9rA1Y_ZQNshKACLcBGAs/s640/auto_kukes-777x45015229555661522955585.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-iH3hWdo8WD4/W9sw25N_QRI/AAAAAAAAaaQ/K-U9I3y2EsweT-YEebZZ9rA1Y_ZQNshKACLcBGAs/s72-c/auto_kukes-777x45015229555661522955585.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/11/vendimet-aeroport-i-ri-ne-kukes-hotel.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/11/vendimet-aeroport-i-ri-ne-kukes-hotel.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy