VIDEO/Aleksandar Vuçiç, Ju lutem, ju lutem largojeni taksen 100%) sepse...

Gjatë një konference për media Vuçiç ndër tjera ka thënë ” Porosia ime ndaj Shqiptarve është, Ju lutem o njerëz sikur Zotit, kthjelluni dhe kuptojeni që neve na duhet paqe, kuptojeni që nuk na duhet eskalimi i situatës, as popullates serbe e as asaj Shqiptare, ju lutem ju lutem largojeni këto (taksat e 100%) dhe të ulemi e të bisedojmë që të gjejmë një kompromis.
Sikurse ne që ju respektojmë juve shqiptarve, duhet edhe ju të na respektoni neve Serbeve

Sikur se ne që ne e kuptojmë faktin që ju Kosovën e shihni si shhtet të pavarur gjë që ne jemi kunder, kuptojeni faktin që ne nuk e shohim Kosovën si shtet të pavarur, ndersa ne ju kuptojmë juve

Edhe vetëm përmes Kompromisit mund të vijmë deri tek zgjidhja, pa Serbinë nuk mundet të ketë zgjidhje o njerez, as nuk munden Amerikanet tu japin e as qe do të munden (pa marrveshje me Serbinë), sikur se që duhet ta kuptojnë e si duket e kuptojmë që në Kosovë nuk është e gjith e jona, dhe nuk mund ti kemi të gjitha ato që duam ti kemi, vetem se duhet të gjejmë marrveshje dhe kompromis, une sinqeritsht siqerisht i lus që ta kuptojnë këtë, sepse ndryshe na dërgon në një katasteofë… (nëse kemi gabuar në përkthim, ju lutemi…

Video RTS/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11357,Camëri,133,Editorial,2597,Ekonomi,708,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1815,Iliridë,376,Kosovë,3430,Kulture,916,Luginë,77,Moti,2,Politik,2292,Reportazh,197,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,559,Video,669,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: VIDEO/Aleksandar Vuçiç, Ju lutem, ju lutem largojeni taksen 100%) sepse...
VIDEO/Aleksandar Vuçiç, Ju lutem, ju lutem largojeni taksen 100%) sepse...
https://1.bp.blogspot.com/-gs-2vQBX6bw/W_cM5J-3-7I/AAAAAAAAbMY/lxhedzmomdsmdXWx-EQHP8jFyE3ps_bzACLcBGAs/s640/Screenshot_1370-640x395.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-gs-2vQBX6bw/W_cM5J-3-7I/AAAAAAAAbMY/lxhedzmomdsmdXWx-EQHP8jFyE3ps_bzACLcBGAs/s72-c/Screenshot_1370-640x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/11/videoaleksandar-vucic-ju-lutem-ju-lutem.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/11/videoaleksandar-vucic-ju-lutem-ju-lutem.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy