Videoja që po cmend grekët nga e vërteta dhe që po shpërndahet vrullshëm nëpër rrjetet sociale

Lëvizja "Zgjohu Shqiptar" ditën e djeshme ka publikuar një video dokumentar ku sjellë në dritë se si i masakroi policia greke 170 shqiptarët, nga vrasjet për kalim kufiri të paligjshëm deri te shkulja e zemrës së Ilia Karelit.

Në video tregohen fakte dhe dëshmi rrënqethëse nga vrasjet që nuk përfshin vdekje në shkëmbime zjarri me policinë greke, por ku emigrantët shqiptarët janë ekzekutuar qetësisht dhe jo rastësisht, por me vrasje të drejtpërdrejtë, citon në deklaratën e saj "Zgjohu Shqiptar".

Vrasja e shtetasit shqiptaro-grek, Konstandin Kafica është politizuar nga pala greke deklaron "Zgjohu Shqiptar", e cila përmes një deklarate të Ministrisë së saj të Jashtme ka dënuar ngjarjen.
Ndonëse Kafica qëlloi me armë ndaj policisë shqiptare, duke sjellë reagimin e saj të natyrshëm si në çdo vend të botës, për palën greke kjo është një ngjarje e dënueshme.
Përtej konsiderimeve politike të çastit, ajo që bie në sy është standarti i dyfishtë i përdorur nga pala greke, policia e së cilës, nga vitit 1991 e deri me sot jane ekzekutuar 170 shqiptarë.

Në dokumentar shfaqet në një interviste edhe nëna e Ilia Karelit (Kudret Kume) ku flet mes lotësh masakrën që kryen 13 gardianët në burgun e Nigritës, ku i biri i saj shfaqet pa arme në dorë dhe me duar të lidhura e ku masakrohet deri në frymen e fundit. Pikpyetja e saj e madhe është se pse nuk u dha dënimi i merituar për dhunuesit edhe përsë zemrën e tij ja shkulen vendit përsë gjalli...

Për më tepër ndiqni dokumentarin./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,10419,Camëri,133,Editorial,2355,Ekonomi,609,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,84,Histori,1688,Iliridë,332,Kosovë,3078,Kulture,821,Luginë,71,Moti,2,Politik,2097,Reportazh,191,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,538,Video,620,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Videoja që po cmend grekët nga e vërteta dhe që po shpërndahet vrullshëm nëpër rrjetet sociale
Videoja që po cmend grekët nga e vërteta dhe që po shpërndahet vrullshëm nëpër rrjetet sociale
https://4.bp.blogspot.com/-4Hs230TIBZY/W9sixLN7bQI/AAAAAAAAaZg/gLWP7v2tQLcjPAJ4ssBBL4ZEnWYlmI_ewCLcBGAs/s640/ilia.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-4Hs230TIBZY/W9sixLN7bQI/AAAAAAAAaZg/gLWP7v2tQLcjPAJ4ssBBL4ZEnWYlmI_ewCLcBGAs/s72-c/ilia.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/11/videosi-i-masakroi-policia-greke-170.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/11/videosi-i-masakroi-policia-greke-170.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy