“Vrasja e Kacifas”/ Pas Athinës, thirrje raciste edhe në Selanik (VIDEO)

Vrasja e minoritarit grek, Kostandinos Kacifas, është shoqëruar me tone të ngritur të politikës shqiptare, por edhe asaj greke. Kjo ngjarje ka ndezur gjuhën raciste në Greqi.

Qytetarët grekë, kryesisht ato që vijnë nga radhët e Agimit të Artë kanë protestuar në rrugët e Athinës, por edhe para ambasadës shqiptare atje, raporton BalkanWeb.

Me pankarta në duar dhe teksa kërkojnë drejtësi për Kacifasin, qytetarët grekë sot janë mbledhur sërish në Selanik duke brohoritur dhe duke mbajtur parulla, të cilat etiketojnë shqiptarët në forma të ndryshme.

Siç raportojnë mediat greke, protestuesit janë nisur në drejtim të konsullatës shqiptare në Selanik. Protesta e tyre ishte njoftuar më parë, ndërsa sot ata të gjithë njëzëri kërkojnë që të hetohet ngjarja e rëndë, ku mbeti i vrarë minoritari grek pas një shkëmbimi me armë zjarri me forcat RENEA./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,10419,Camëri,133,Editorial,2355,Ekonomi,609,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,84,Histori,1688,Iliridë,332,Kosovë,3078,Kulture,821,Luginë,71,Moti,2,Politik,2097,Reportazh,191,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,538,Video,620,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: “Vrasja e Kacifas”/ Pas Athinës, thirrje raciste edhe në Selanik (VIDEO)
“Vrasja e Kacifas”/ Pas Athinës, thirrje raciste edhe në Selanik (VIDEO)
https://3.bp.blogspot.com/-WYGs7NU9KLo/W9ssey4ZCfI/AAAAAAAAaZw/yIsIt-nFewg-iV3qDjL4xc1Oii7wDR1BQCLcBGAs/s640/poreia-4-600x450-905x395.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-WYGs7NU9KLo/W9ssey4ZCfI/AAAAAAAAaZw/yIsIt-nFewg-iV3qDjL4xc1Oii7wDR1BQCLcBGAs/s72-c/poreia-4-600x450-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/11/vrasja-e-kacifas-pas-athines-thirrje.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/11/vrasja-e-kacifas-pas-athines-thirrje.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy