Vuçiç: Nuk jam armik i shqiptarëve, por as kundërshtar i lehtë

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç ka reaguar pas deklaratës së bërë një ditë më parë nga kryeparlamentari Kadri Veseli, i cili tha se armiku i vetëm i Kosovës ishte Vuçiç dhe Serbia.

“Për hir të shqiptarëve dua të them që nuk jam armiku i tyre,” tha presidenti serb gjatë një interviste të dhënë në Prva TV të enjten në Beograd.

“Përkundrazi, unë jam armiku i të gjithë atyre që dëshirojnë të përndjekin dhe vrasin popullin serb. Prandaj e kuptoj deklaratën e Kadri Veselit”-u shpreh kreu i shtetit serb.

Vuçiç shtoi se do të kujdeset nëse shqiptarët do të reagojnë ose kërcënojnë sigurinë e dikujt.

Ai theksoi se do të vazhdojë të mbrojë interesat e Serbisë dhe popullit.

“Ata do të donin shumë që të kishin si kundërshtarë dikë që mund ta mundnin lehtë. Unë e di, në një farë mënyre, unë jam i nderuar me një deklaratë të tillë,” tha Vuçiç, duke iu referuar fjalimit të Veselit të mbajtur ditën e mërkurë në parlament gjatë seancës së jashtëzakonshme./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,10320,Camëri,131,Editorial,2328,Ekonomi,602,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,84,Histori,1674,Iliridë,327,Kosovë,3048,Kulture,811,Luginë,71,Moti,2,Politik,2083,Reportazh,191,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,536,Video,613,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Vuçiç: Nuk jam armik i shqiptarëve, por as kundërshtar i lehtë
Vuçiç: Nuk jam armik i shqiptarëve, por as kundërshtar i lehtë
https://1.bp.blogspot.com/-RN7Tk6LZS4w/W9yQ_TojkGI/AAAAAAAAadc/qylH4oNCS-wr36r7hjnngcDscVeXoKUugCLcBGAs/s640/Aleksandar-Vu%25C3%25A7iq-2-640x360.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-RN7Tk6LZS4w/W9yQ_TojkGI/AAAAAAAAadc/qylH4oNCS-wr36r7hjnngcDscVeXoKUugCLcBGAs/s72-c/Aleksandar-Vu%25C3%25A7iq-2-640x360.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/11/vucic-nuk-jam-armik-i-shqiptareve-por.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/11/vucic-nuk-jam-armik-i-shqiptareve-por.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy