“Antiterrori” blindon kufirin, informacione për hyrje të personave me prirje radikale

Rritja e fluksit të hyrje-daljeve në pikat kufitare për shkak të festave, ka bërë që në terren të zbarkojnë edhe forcat e Antiterrorit.

Burime nga policia thanë për televizionin Klan se masat e kontrollit do të shtohen edhe në kufirin e gjelbërt për persona që konsiderohen me risk ose me prirje ekstremiste.

Në të njëjtën kohë mësohet se, Policia e Shtetit ka rritur bashkëpunimin me Prokurorinë, SHISH por edhe agjencitë ligjzbatuese të vendeve partnere për shkëmbimin e çdo informacioni për parandalimin e ndonjë ngjarje kriminale nga personat që do të hyjnë gjatë kësaj periudhe në territorin shqiptar.

Pak ditë më parë, Shqipëria dëboi ambasadorin e Iranit dhe shefin e inteligjncës së kësaj ambasade me dyshimin se kishin lidhje me dy sulme terroriste që u parandaluan në vendin tonë. Dy iranianët që do të kryenin aktet u ndaluan në Mars të këtij viti pranë Kryegjyshatës Botërore pikërisht nga forcat e Antiterrorit.

Nga ana tjetër, policia ka planifikuar një plan masash për mbajtjen në kontroll të situatës së sigurisë, në veçanti në sheshe publike, qendra tregtare, lokale dhe restorante, apo sheshe ku do të organizohen aktivitete festive./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,10344,Camëri,131,Editorial,2333,Ekonomi,604,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,84,Histori,1678,Iliridë,330,Kosovë,3058,Kulture,814,Luginë,71,Moti,2,Politik,2085,Reportazh,191,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,536,Video,614,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: “Antiterrori” blindon kufirin, informacione për hyrje të personave me prirje radikale
“Antiterrori” blindon kufirin, informacione për hyrje të personave me prirje radikale
https://2.bp.blogspot.com/-qkGSkoP4dow/XB_Ucf7agqI/AAAAAAAAc8s/mfQOwmUClOQHNx47BzYNgc8qZx1BSn70wCLcBGAs/s640/policia-naten-1.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-qkGSkoP4dow/XB_Ucf7agqI/AAAAAAAAc8s/mfQOwmUClOQHNx47BzYNgc8qZx1BSn70wCLcBGAs/s72-c/policia-naten-1.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/12/antiterrori-blindon-kufirin.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/12/antiterrori-blindon-kufirin.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy