Cila është pasaporta më e fuqishme në botë, ku renditet Shqipëria

Është publikuar lista me pasaportat më të fuqishme në botë për vitin 2018.

Indeksi i pasaportave ka bërë renditjen, dhe rezulton se pasaporta më e fuqishme në botë është ajo e Emirateve të Bashkuara, atje ku njerëzit të cilët kanë pasaportë të tillë mund të udhëtojnë pa viza në 167 vende të botës.

Në listë ndodhet edhe Shqipëria, e cila renditet në vendin 43. Kujtojmë se vjet Shqipëria renditej në vendin e 48-të.

Singapori dhe Gjermani janë në vendin e dytë. Më poshtë keni tabelat

/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11484,Camëri,133,Editorial,2627,Ekonomi,711,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1831,Iliridë,377,Kosovë,3491,Kulture,926,Luginë,78,Moti,2,Politik,2323,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,563,Video,679,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Cila është pasaporta më e fuqishme në botë, ku renditet Shqipëria
Cila është pasaporta më e fuqishme në botë, ku renditet Shqipëria
https://1.bp.blogspot.com/-ZWn8QYQLp3U/XAbSLlMkaJI/AAAAAAAAb30/5U-FOk5ku0UjuLPIhxlFgphP8FxmBn4XACLcBGAs/s640/images-3-905x395.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-ZWn8QYQLp3U/XAbSLlMkaJI/AAAAAAAAb30/5U-FOk5ku0UjuLPIhxlFgphP8FxmBn4XACLcBGAs/s72-c/images-3-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/12/cila-eshte-pasaporta-me-e-fuqishme-ne.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/12/cila-eshte-pasaporta-me-e-fuqishme-ne.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy