“Çmenduri”, një kilogram qepë kushton 120 lekë të reja nga 30 lekë që ishte

Ajo që njerëzit pohojnë njëzëri këto ditë është rritja e çmimit të qepës. 1 kg sot tregtohet per 120 lekë të reja.

Në prag festash çmimet pësojnë rritje, diku të lehtë e diku të rëndë për xhepat e konsumatorëve.

Ajo që njerëzit pohojnë njëzëri këto ditë është rritja e çmimit të qepës. 1 kg sot tregtohet per 120 lekë të reja.

Gjela deti nëpër çanta apo në trotuare, arra, vezë e shishe qumështi në tokë, fruta e perime në rrugë e nëpër tezga, kjo është pamja e një prej tregjeve të Tiranës.

“Janë rritur çmimi i qepës, preshit, brokolit, lulelakrës.


Po ky është turp. Në dyqan lagjeje një kilogram qepe shkon deri në 1500 leke të vjetra”, shprehen qytetarët.

Në tezgë apo në rrugë, kjo është pyetja.

Ka qytetarë që blejnë në rrugë duke menduar se janë më të mira dhe më të lira dhe që në tryezën e festës të mos mungojë asgjë./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,10344,Camëri,131,Editorial,2333,Ekonomi,604,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,84,Histori,1678,Iliridë,330,Kosovë,3058,Kulture,814,Luginë,71,Moti,2,Politik,2085,Reportazh,191,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,536,Video,614,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: “Çmenduri”, një kilogram qepë kushton 120 lekë të reja nga 30 lekë që ishte
“Çmenduri”, një kilogram qepë kushton 120 lekë të reja nga 30 lekë që ishte
https://1.bp.blogspot.com/-4R67JUll5uI/XCETgJlf4wI/AAAAAAAAdCc/2IIVXWhL5REmWqvToyLbKverEtloeZQyACLcBGAs/s640/auto_qepa-800x450_1545667530-99507481545667767.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-4R67JUll5uI/XCETgJlf4wI/AAAAAAAAdCc/2IIVXWhL5REmWqvToyLbKverEtloeZQyACLcBGAs/s72-c/auto_qepa-800x450_1545667530-99507481545667767.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/12/cmenduri-nje-kilogram-qepe-kushton-120.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/12/cmenduri-nje-kilogram-qepe-kushton-120.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy