DASH zbardh telefonatën Pompeo-Bushati: Mezi po presim të bashkëpunojmë!

Departamenti Amerikan i Shtetit ka publikuar nje deklaratë lidhur me telefonatën me Ministrin për Evropën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati.

Në këtë deklaratë, Departamenti shtetit thotë “Sekretari i shtetit Pompeo telefonoi Ministrin e Jashtëm Shqiptar Ditmir Bushati për të përgëzuar qeverinë shqiptare për dëbimin e dy iranianëve, përfshirë ambasadorin e Iranit në Shqipëri, si përgjigje ndaj përgatitjeve të një komploti për një sulm terrorist në Shqipëri.”

“Me këtë vendim” –vijon deklarata e DASH-“Shqipëria rreshtohet krah vendeve të tjera të Evropës, si Franca dhe Danimarka. Veprimet e Shqipërisë përcojnē një mesazh të qartë se terrorizmi iranian është i papranueshëm në Evropë”.

Më tej, Sekretari Pompeo ka uruar Ministrin Bushati për marrjen e kryesisë së OSBE për vitin 2020 ndërsa thekson se mezi pret të bashkëpunojë me Shqipërinë në këtë organizëm të rëndësishëm/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,12492,Camëri,151,Editorial,2768,Ekonomi,795,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,86,Histori,1948,Iliridë,412,Kosovë,3842,Kulture,1013,Luginë,84,Moti,2,Politik,2496,Reportazh,208,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,596,Video,718,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: DASH zbardh telefonatën Pompeo-Bushati: Mezi po presim të bashkëpunojmë!
DASH zbardh telefonatën Pompeo-Bushati: Mezi po presim të bashkëpunojmë!
https://2.bp.blogspot.com/-DP0SQ8y8UZ8/XB5pQq4nYJI/AAAAAAAAc30/7h758fF0AkIBepYYazm24fnRjvndYgTwgCLcBGAs/s640/ab7b2d905d0f9530323e7b4419729688_L.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-DP0SQ8y8UZ8/XB5pQq4nYJI/AAAAAAAAc30/7h758fF0AkIBepYYazm24fnRjvndYgTwgCLcBGAs/s72-c/ab7b2d905d0f9530323e7b4419729688_L.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/12/dash-zbardh-telefonaten-pompeo-bushati.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/12/dash-zbardh-telefonaten-pompeo-bushati.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy