Deklarata, ministri serb flet për luftë të re në Kosovë

Shefi i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë dhe nënkryetari i SNS-së Marko Gjuriç tha në seancën e Komitetit Ekzekutiv të kësaj partie në Çaçak se nuk përjashton mundësinë e ndonjë konflikti të armatosur me shqiptarët, raporton portali serb “Morava.info”.

Ai deklaroi para audiencës në Qendrën Kulturore të Çaçakut se shqiptarët e Kosovës po përpiqen në çdo mënyrë që të provokojnë çdo lloj gjesti të Serbisë.

Sipas tij, një situatë e tillë mund të ishte shkaktare për konfliktin e armatosur.

Gjuriç theksoi se situata në lidhje me Kosovën është jashtëzakonisht e vështirë dhe se të gjithë skenarët janë të mundshëm.

Ai i bëri thirrje progresistëve (anëtarëve të partisë së tij) të jenë të parët për të mbrojtur vendin në rast të një konflikti të armatosur të mundshëm.

/A.Rada/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11357,Camëri,133,Editorial,2597,Ekonomi,708,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1815,Iliridë,376,Kosovë,3430,Kulture,916,Luginë,77,Moti,2,Politik,2292,Reportazh,197,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,559,Video,669,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Deklarata, ministri serb flet për luftë të re në Kosovë
Deklarata, ministri serb flet për luftë të re në Kosovë
https://1.bp.blogspot.com/-b6YVepv8yPo/XAbWeN-bbSI/AAAAAAAAb4o/XWFx28GkoDE30KjOmi60C8LJlzy-bLjzwCLcBGAs/s640/Kosove-Serb.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-b6YVepv8yPo/XAbWeN-bbSI/AAAAAAAAb4o/XWFx28GkoDE30KjOmi60C8LJlzy-bLjzwCLcBGAs/s72-c/Kosove-Serb.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/12/deklarata-ministri-serb-flet-per-lufte.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/12/deklarata-ministri-serb-flet-per-lufte.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy