Deputeti grek në PE: Kosova është serbe! Shqipëria s’duhet të jetë në BE

Në debatin për Shqipërinë në Parlamentin Europian, ku u kërkua nga qeveria “Rama” zbardhja e vrasjes së Kostandinos Kacifas, fjalimet kundër Shqipërisë kanë qenë të ashpra nga deputetët grekë.

Eurodeputeti grek, Georgios Epitideios i cili mban gradën ushtarake gjeneral dhe është nënkryetar i Agimit të Artë, ka mbajtur një nga fjalimet më anti shqiptare në Bruksel. Në tre ndërhyje që ka bërë gjatë debatit, ai i ka bërë thirrje BE të mos e pranojë Shqipërinë.

“Shqipëria është shumë larg BE. Nuk respekton Kartën e Kopenhagenit. Vrasja e Aristoel Gumës në vitin 2012 dhe vrasja e Kostandinos Kacifas tregojnë se në këtë shtet nuk ka as minimumin e respektimit të të drejtave të njeriut. Kryeministri Edi Rama ka terrorizuar banorët e minoritarë grek në Shqipëri dhe nuk ka lejuar që të kryheshin homazhe për varrimin e Kostandinos Kacifas. Në këtë situatë Shqipëria nuk ka të drejtë të kërkojë hapjen e negociatave”,- ka deklaruar Georgios Epitideios.

Të njëjtin qëndrim gjenerali grek ka mbajtur dhe kur është diskutuar raporti për Kosovën në Parlamentin Europian. Georgios Epitideios deklaroi se “Kosova është zemra e kulturës serbe”./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11484,Camëri,133,Editorial,2627,Ekonomi,711,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1831,Iliridë,377,Kosovë,3491,Kulture,926,Luginë,78,Moti,2,Politik,2323,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,563,Video,679,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Deputeti grek në PE: Kosova është serbe! Shqipëria s’duhet të jetë në BE
Deputeti grek në PE: Kosova është serbe! Shqipëria s’duhet të jetë në BE
https://2.bp.blogspot.com/-8lq3V2_bwvE/XARLedycQ_I/AAAAAAAAbyE/uRzDDJfLraw_5KJrtCiq7m5g4XIPS8F4wCLcBGAs/s640/9228A65B-5FBC-46FB-8D45-045DDD9D33B9.jpeg
https://2.bp.blogspot.com/-8lq3V2_bwvE/XARLedycQ_I/AAAAAAAAbyE/uRzDDJfLraw_5KJrtCiq7m5g4XIPS8F4wCLcBGAs/s72-c/9228A65B-5FBC-46FB-8D45-045DDD9D33B9.jpeg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/12/deputeti-grek-ne-pe-kosova-eshte-serbe.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/12/deputeti-grek-ne-pe-kosova-eshte-serbe.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy