Diaspora shqiptare kritika Qeverisë: Fitorja do jetë me studentët

Lidhja Qytetare Shqiptaro-Amkerikane si dhe Federata Panashqiptare e Amerikës Vatra, por edhe Organizata Rinore Rrënjët Shqiptare-Albanian Roots kanë shprehur mbështetje maksimale për protestën e studentëve shqiptarë, të cilët prej 15 ditësh presin plotësimin e 8 pikave nga shefi i qeverisë, Edi Rama.

Mes tjerash, këto organizma i bëjnë thirrje qeverisë shqiptare të plotësojë menjëherë pikat e studentëve, pasi siç shprehen ata, shqetësimet e parashtruara prej tyre janë tërësisht legjitime dhe të realizueshme.

Federata Panashqiptare e Amerikës Vatra dhe Organizata Rinore “Rrënjët Shqiptare-Albanian Roots mbështesin pa asnjë rezervë protesta studentore në Shqipëri, si shprehja më sublime kundër varfërisë që ka kapur për fyti familjet shqiptare.

Studentët janë viktimat e para të mungesës së shpresës për një të ardhme në Shqipëri, shtresa më vitale dhe e sinqertë, ndaj kjo protestë është kambanë më e fortë për krizën e përgjithshme Shoqërore, gjendja e mjeruar ekonomike dhe gjendjen e pashpresë ku ndodhet sot vendi.

Federat Panashqiptare e Amerikës Vatra dhe Organizata Rinore “Rrënjët Shqiptare-Albanian Roots janë dhe do të jenë deri në fund në mbështetje të parezervë të studentëve dhe i bëjnë thirrje Qeverisë Shqiptare që të plotësojë menjëherë kërkesat legjitime të tyre. Fitorja do të jetë me studentët! Nju Jork, 11 Dhjetor 2018”, thuhet në qëndrimin e tyre./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,10344,Camëri,131,Editorial,2333,Ekonomi,604,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,84,Histori,1678,Iliridë,330,Kosovë,3058,Kulture,814,Luginë,71,Moti,2,Politik,2085,Reportazh,191,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,536,Video,614,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Diaspora shqiptare kritika Qeverisë: Fitorja do jetë me studentët
Diaspora shqiptare kritika Qeverisë: Fitorja do jetë me studentët
https://2.bp.blogspot.com/-TgpI2BgQmnw/XBuNDYCjslI/AAAAAAAAcpM/bWjrdIO6tE4SgQwoBld3PkgANxo93VwagCLcBGAs/s640/1544385792_studentetneproteste-905x395.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-TgpI2BgQmnw/XBuNDYCjslI/AAAAAAAAcpM/bWjrdIO6tE4SgQwoBld3PkgANxo93VwagCLcBGAs/s72-c/1544385792_studentetneproteste-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/12/diaspora-shqiptare-kritika-qeverise.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/12/diaspora-shqiptare-kritika-qeverise.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy