Djali i dëshmorit të UÇK-së profesor i ushtarëve amerikan

Këta janë disa nga liderët e së ardhmes të ushtrisë më të mirë në botë, Ushtrisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, dhe unë kisha nderin që t’iu jap mësim në këtë semestër në West Point.

Shqiptarët kudo që janë po dëshmohen të suksesshëm në punën që bëjnë, duke na bërë të ndihemi jo rrallë herë krenarë.

I tillë është edhe djali i dëshmorit Afrim Buçaj, Valmir Buçaj i cili ka mbaruar doktoraturën në Matematikë në Hjuston të Teksasit.

Ai tani ka marrë ftesë të bëhet profesor në një akademi ushtarake në Nju Jork . Djali i dëshmorit Buçaj tani është profesor në West Point, në Akademinë më elitare në botë e cila shkollon oficerët lider të ushtrisë amerikane.

Buçaj ka shpërndarë një fotografi në rrjetin social Facebook, ku tregon se sa i privilegjuar ndihet të jap kontributin e tij dhe t’ia kthej sado pak Amerikës dhe ushtrisë së saj gjithë atë çfarë kanë bërë për popullin e Kosovës.


“ Këta janë disa nga liderët e së ardhmes të ushtrisë më të mirë në botë, Ushtrisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, dhe unë kisha nderin që t’iu jap mësim në këtë semestër në West Point.

Për këto vajza e djem të rinjtë të mrekullueshëm nuk kam asgjë tjetër veçse respekt.

Është një privilegj i vërtet për të qenë pjesë e rrugëtimit të tyre dhe një mënyrë sado modeste për tua kthyer Ushtrisë Amerikane gjithë atë që kanë bërë për popullin e Kosovës.

Zoti e bekoftë Amerikën dhe Zoti e bekoftë Kosovës”, ka shkruar Buçaj në Facebook./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,12492,Camëri,151,Editorial,2768,Ekonomi,795,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,86,Histori,1948,Iliridë,412,Kosovë,3842,Kulture,1013,Luginë,84,Moti,2,Politik,2496,Reportazh,208,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,596,Video,718,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Djali i dëshmorit të UÇK-së profesor i ushtarëve amerikan
Djali i dëshmorit të UÇK-së profesor i ushtarëve amerikan
https://4.bp.blogspot.com/-0hBbYZZiLqU/XCEefJVB08I/AAAAAAAAdEE/2_6gNChklPAkEtU4-Xf543dlw-VIx6NjgCLcBGAs/s640/auto_VALMIR-BUCAJ1545668133.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-0hBbYZZiLqU/XCEefJVB08I/AAAAAAAAdEE/2_6gNChklPAkEtU4-Xf543dlw-VIx6NjgCLcBGAs/s72-c/auto_VALMIR-BUCAJ1545668133.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/12/djali-i-deshmorit-te-uck-se-profesor-i.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/12/djali-i-deshmorit-te-uck-se-profesor-i.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy