Djuric ua lë fajin shqiptarëve për vrasjen e Ivanovic’it

Derisa kanë kaluar 11 muaj që nga vrasja e Oliver Ivanovicit, që ishte lider i iniciativës qytetare serbe “Liria, Demokracia, Drejtësia”, qëndrime dhe versione të ndryshme ka pasur në lidhje me vrasjen e tij.

Por, sot nga Serbia dikush ka luajtur gjykatësin, është ai Marko Djuric, i cili njihet ndryshe nga serbët si drejtor i ashtuquajturës zyre për Kosovën, njofton gazetametro.net.

Djuric po mendon se e di se kush e ka vrarë Oliver Ivanovicin, sipas tij të gjitha hetimet të institucioneve serbe shpien te pala shqiptare.

“Të gjitha pistat, dhe dua ta them qartë, të gjitha pistat lidhur me vrasjen e Oliver Ivanoviqiu të cilat aktualisht i kanë organet tona shtetërore, shpien në pjesën jugore, te shqiptarët”, citohet të ketë thënë Djurici për N1, njofton gazetametro.net.

Por, Djuric po harron se para disa jave në Mitrovicën e veriut, nga Njësia Speciale e Kosovës janë arrestuar katër persona në kuadër të hetimeve për vrasjen e Oliver Ivanovicit, dy nga të arrestuarit janë policë serbë të Kosovës.

Ndërkaq, ndaj tre të pandehurëve N.S, M.R dhe D.M ju është vazhduar masa e paraburgimit nga Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës, me arsyetimin se kanë marr pjesë në vrasjen e Ivanovicit.

Kujtojmë se Oliver Ivanovic , ka vdekur pas një atentati të organizuar para zyreve të partisë së tij./gazetametro.net/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,12492,Camëri,151,Editorial,2768,Ekonomi,795,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,86,Histori,1948,Iliridë,412,Kosovë,3842,Kulture,1013,Luginë,84,Moti,2,Politik,2496,Reportazh,208,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,596,Video,718,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Djuric ua lë fajin shqiptarëve për vrasjen e Ivanovic’it
Djuric ua lë fajin shqiptarëve për vrasjen e Ivanovic’it
https://1.bp.blogspot.com/--R0y6iIUd44/XB0Hnu3dPlI/AAAAAAAAcvw/SRoEXKSNl0gEkMK__yOWbkk3IVTw0XCFQCLcBGAs/s640/djuric-1-800x450.jpg
https://1.bp.blogspot.com/--R0y6iIUd44/XB0Hnu3dPlI/AAAAAAAAcvw/SRoEXKSNl0gEkMK__yOWbkk3IVTw0XCFQCLcBGAs/s72-c/djuric-1-800x450.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/12/djuric-ua-le-fajin-shqiptareve-per.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/12/djuric-ua-le-fajin-shqiptareve-per.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy