Greqia në krah të Serbisë: Prishtina po i hedh benzinë zjarrit me veprimet e fundit

Kryeministri i Greqisë, Alexis Tsipras, ka thënë se vendimi i Qeverisë së Kosovës për taksë ndaj produkteve serbe dhe krijimi i ushtrisë së Kosovës, janë veprime të papranueshme.

Sipas tij, me këto veprime Prishtina po i hedh ‘benzinë zjarrit’, dhe nuk po i kontribuojnë stabilitetit të rajonit, shkruan B92, transmeton Gazeta Express.

Këto deklarata Tsipras i ka bërë gjatë një takimi në Beograd me Aleksander Vuçiqin.

“Dëshiroj të theksoj se këto iniciativa nuk kontribuojnë në stabilitetin e rajonit, por shkaktojnë destabilizim. Ne duhet ta themi këtë. Vuçiq dhe qeveria serbe kanë një puna të vështirë”, ka thënë kryeministri grek.

“Unë dënoj veprimet e Kosovës, sepse ata janë duke shtuar benzinë në zjarr. Unë e mbështes Serbinë në këtë rrugë dhe përpjekjen për të gjetur një zgjidhje, sepse kjo është perspektiva për të ruajtur stabilitetin në rajon”, ka thënë Tsipras. /GazetaExpress//ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,12492,Camëri,151,Editorial,2768,Ekonomi,795,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,86,Histori,1948,Iliridë,412,Kosovë,3842,Kulture,1013,Luginë,84,Moti,2,Politik,2496,Reportazh,208,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,596,Video,718,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Greqia në krah të Serbisë: Prishtina po i hedh benzinë zjarrit me veprimet e fundit
Greqia në krah të Serbisë: Prishtina po i hedh benzinë zjarrit me veprimet e fundit
https://1.bp.blogspot.com/-A5kK8t748s0/XB0ufRK9RqI/AAAAAAAAczU/d9agj-qrqMcMZCER5bJiTdsH2Rh2p3COgCLcBGAs/s640/vucic-tsipras_1545399185-7801641.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-A5kK8t748s0/XB0ufRK9RqI/AAAAAAAAczU/d9agj-qrqMcMZCER5bJiTdsH2Rh2p3COgCLcBGAs/s72-c/vucic-tsipras_1545399185-7801641.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/12/greqia-ne-krah-te-serbise-prishtina-po.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/12/greqia-ne-krah-te-serbise-prishtina-po.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy