Ischinger: Nëse ndodh marrëveshja historike Kosovë-Serbi, a mund ta festojmë në Evropë dhe jo SHBA

Ish-ndërmjetësuesi i bisedimeve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, Woflgang Ischinger, ka komentuar thirrjen e presidentit të SHBA-së, Donald Trump, për të festuar arritjen e marrëveshje përfundimtare Kosovë-Serbi në Shtëpinë e Bardhë në Washington.

Ischinger ka shprehur rezervat e tij se çështja ndërmjet Kosovës dhe Serbisë është në fazën finale.

Megjithatë thotë se nëse është siç thotë Trump, duhet të festohet në Evropë dhe jo në SHBA sikurse në vitet e 90-ta.

“Një konflikt EVROPIAN – i zgjidhur nga Trumpi dhe i festuar në Shtëpinë e Bardhë? Kam frikë se ende nuk kemi arritur në këtë pikë. Por nëse ndodh marrëveshja, a mund ta festojmë në Evropë, ju lutem, e jo në Uashington DC, si në vitet e nëntëdhjeta? “, ka shkruar ish-ndërmjetësuesi i bisedimeve Kosovë-Serbi, Wolfgang Ischinger, raporton Gazeta Express.

Rezerva se dialogu ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit nuk është në fazën finale, ka shprehur edhe presidenti serb, Aleksander Vuçiq./GazetaExpress//ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,12492,Camëri,151,Editorial,2768,Ekonomi,795,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,86,Histori,1948,Iliridë,412,Kosovë,3842,Kulture,1013,Luginë,84,Moti,2,Politik,2496,Reportazh,208,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,596,Video,718,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Ischinger: Nëse ndodh marrëveshja historike Kosovë-Serbi, a mund ta festojmë në Evropë dhe jo SHBA
Ischinger: Nëse ndodh marrëveshja historike Kosovë-Serbi, a mund ta festojmë në Evropë dhe jo SHBA
https://1.bp.blogspot.com/-XMeIMrxengk/XB-sku33lzI/AAAAAAAAc6s/N3HL-2yAKxwfw7IaEzl9UvRJUao3j6P1QCLcBGAs/s640/ischinger_1545413352-2985588.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-XMeIMrxengk/XB-sku33lzI/AAAAAAAAc6s/N3HL-2yAKxwfw7IaEzl9UvRJUao3j6P1QCLcBGAs/s72-c/ischinger_1545413352-2985588.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/12/ischinger-nese-ndodh-marreveshja.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/12/ischinger-nese-ndodh-marreveshja.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy