Ish-gjeneralit serb i ndalohet hyrja në SHBA, vrau tre vëllezërit shqiptarë

Një ish-gjeneral serb është ndaluar që të hyjë në Shtetet e Bashkuara të Amerikë.

Goran Radosvaleviç është përfshirë në vrasjen e tre shqiptaro amerikanëve në vitin 1999.

Departamenti Amerikan i Shtetit bën me dije se ekzistojnë dëshmi të besueshme se është përfshirë në vrasjen e vëllezërve Bytyçi, tre shqiptaro amerikanë, në vitin 1999.

Ylli, Agron dhe Mehmet Bytyçi, ishin pjesëtarë të ish-Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, përkatësisht të batalionit Atlantiku, i përbërë nga shqiptarë që jetonin në Shtetet e Bashkuara, e të cilët ju bashkuan luftës në Kosovë.

Në muajin korrik të vitit 1999 ata janë arrestuar në rrethana të panjohura nga forcat serbe në afërsi të vendkalimit kufitar ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në Merdarë.

Një gjykatë në qytetin e Prokuples në Serbi, i kishte dënuar me nga 15 ditë heqje lirie nën akuzat për siç është thënë, kalim të paligjshëm të kufirit të ish Jugosllavisë./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,12492,Camëri,151,Editorial,2768,Ekonomi,795,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,86,Histori,1948,Iliridë,412,Kosovë,3842,Kulture,1013,Luginë,84,Moti,2,Politik,2496,Reportazh,208,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,596,Video,718,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Ish-gjeneralit serb i ndalohet hyrja në SHBA, vrau tre vëllezërit shqiptarë
Ish-gjeneralit serb i ndalohet hyrja në SHBA, vrau tre vëllezërit shqiptarë
https://3.bp.blogspot.com/-NvzGeOa4_8E/XBuginjKJAI/AAAAAAAAcp4/S5nneYj5RCIv4oQrQJhYiL5MXpxlP5f-gCLcBGAs/s640/Goran-Radosvalevi%25C3%25A7-770x433.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-NvzGeOa4_8E/XBuginjKJAI/AAAAAAAAcp4/S5nneYj5RCIv4oQrQJhYiL5MXpxlP5f-gCLcBGAs/s72-c/Goran-Radosvalevi%25C3%25A7-770x433.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/12/ish-gjeneralit-serb-i-ndalohet-hyrja-ne.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/12/ish-gjeneralit-serb-i-ndalohet-hyrja-ne.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy