Ish ushtari i UÇK-së e rreh policin maqedonas në burgun e Shkupit: “Më tha Nënë Tereza ka qenë kurvë!”

Në burgun e “Shutkës” në Shkup ka ndodhur incident mes një polici maqedonas dhe ish pjesëtarit të UÇK-së, Val Zekaj, ndryshe pjesëtar i Grupit të Kumanovës, që u arrestuan më 10 maj në Lagjen e Trimave.

Burime nga burgu kanë thënë për Gazetën Lajm se Zekaj ka rrahur një polic maqedonas, i cili paraprakisht e ka ofenduar për shkak se ka mbajtur bluzën me fotografinë e Nënë Terezës. Ai ka duruar ofendimet, deri në momentin kur polici maqedonas i ka thënë “Nënë Tereza ka qenë kurvë”.

Gazeta Lajm ka arritur të sigurojë një deklaratë edhe nga vetë Val Zekaj lidhur me rastin në fjalë. Ai ka konfirmuar incidentin.

“Kisha bluzën me fotografinë e Nënë Terezës në gjoks, kurse polici më tha “Ajo ka qenë ajo ka qenë kurvë’. Nuk munda të duroj, kjo është hera e tretë që më maltretojnë për shkak të fotografisë së Nënë Terezës dhe askush nuk është marrë as në përgjegjësi e as në pyetje”, ka thënë Zekaj në deklaratën dërguar përmes familjarëve të tij te Gazeta Lajm.

Nga organet kompetente për momentin nuk ka ndonjë konfirmim ose demant lidhur me këtë incident./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11357,Camëri,133,Editorial,2597,Ekonomi,708,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1815,Iliridë,376,Kosovë,3430,Kulture,916,Luginë,77,Moti,2,Politik,2292,Reportazh,197,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,559,Video,669,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Ish ushtari i UÇK-së e rreh policin maqedonas në burgun e Shkupit: “Më tha Nënë Tereza ka qenë kurvë!”
Ish ushtari i UÇK-së e rreh policin maqedonas në burgun e Shkupit: “Më tha Nënë Tereza ka qenë kurvë!”
https://2.bp.blogspot.com/-hl8UP_7PUvk/XAoz1ZsQdOI/AAAAAAAAcAs/PpWWtGw1BhwD_-JilIhMmYN21RECNR6ygCLcBGAs/s640/47193063_2481696215190090_3448865430247047168_n.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-hl8UP_7PUvk/XAoz1ZsQdOI/AAAAAAAAcAs/PpWWtGw1BhwD_-JilIhMmYN21RECNR6ygCLcBGAs/s72-c/47193063_2481696215190090_3448865430247047168_n.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/12/ish-ushtari-i-uck-se-e-rreh-policin.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/12/ish-ushtari-i-uck-se-e-rreh-policin.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy