Jahtet luksoze vizitojnë portin e Sarandës edhe në dimër

Saranda një nga qendrat turistike më atraktive në jug të Shqipërisë, për turistët e vizitorët e shumtë, po vizitohet këto ditë dhjetori, nga një prej jahteve të cilësuar, si më të bukurit dhe më të mëdhenjtë në botë, “Ocean Black Pearl”.

Bregdeti i bukur i qytetit të Sarandës, jo vetëm gjatë sezonit veror por edhe në dimër është kthyer në një destinacion të kërkuar dhe mjaft të preferuar për turistët dhe biznesmenë të huaj nga vende të ndryshme të botës.

Jahti “Ocean Black Pearl” (perla e zezë e oqeanit) i ankoruar sot në portin e Sarandës, për vetë llojin unik të tre shtyllave të larta me vela që ka, është si një ndër jahtet me vela më të mëdha të botë, që cilësohet ndër modelet e lider në gjeneratën e re të jahteve me vela. Gjatë këtij viti Saranda, shënoi një numër rekord të fluksit të vizitorëve, turistëve dhe një destinacioni i preferuar nga anijet dhe jahtet që shijojnë bukurinë e vendit tonë, transmeton atsh.

Në muajin korrik porti i Sarandës u vizitua edhe nga Jahti “Sailing jaht A”, në pronësinë të një miliarderi tjetër rus. Ndërsa tani edhe pse jemi në muajin dhjetor dhe temperaturat janë relativisht të ulëta, ka ardhur jahti “Ocean Black Pearl”, 106.7 metër i gjatë, duke e kthyer në traditë tashmë, që në Sarandë të vijnë jahte të tilla./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,12492,Camëri,151,Editorial,2768,Ekonomi,795,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,86,Histori,1948,Iliridë,412,Kosovë,3842,Kulture,1013,Luginë,84,Moti,2,Politik,2496,Reportazh,208,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,596,Video,718,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Jahtet luksoze vizitojnë portin e Sarandës edhe në dimër
Jahtet luksoze vizitojnë portin e Sarandës edhe në dimër
https://2.bp.blogspot.com/-9MWcWVqJIrA/XBu_E7JL0ZI/AAAAAAAAcs8/FJke4mb9ZKYq5f04wqGKlnIgypDvcunCQCLcBGAs/s640/auto_unnamed1545234930.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-9MWcWVqJIrA/XBu_E7JL0ZI/AAAAAAAAcs8/FJke4mb9ZKYq5f04wqGKlnIgypDvcunCQCLcBGAs/s72-c/auto_unnamed1545234930.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/12/jahtet-luksoze-vizitojne-portin-e.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/12/jahtet-luksoze-vizitojne-portin-e.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy