Kërcënon Serbia: Kemi forcuar ushtrinë, shpresojmë që mos ta përdorim kurrë

Pas paralajmërimit nga Prishtina zyrtare për formimin e Ushtrisë së Kosovës, kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq, ka deklaruar sot se shpreson që Serbia nuk do të ketë nevojë ta përdorë ushtrinë, por pranoi se aktualisht një opsion i tillë ekziston në tavolinë.

“Shpresoj që kurrë nuk do të kemi nevojë ta përdorim ushtrinë tonë, por në këto momente një opsion i tillë është në tavolinë, pasi nuk mundemi të lejojmë një pastrim të ri etnik dhe stuhi tjera”, ka deklaruar Brnabiq para gazetarëve në Beograd, transmeton Telegrafi.

“Kur një vend e di se keni ushtri të fortë, atëherë duhet të ulen dhe të bisedojnë me ju”, ka shtuar kryeministrja serbe./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11357,Camëri,133,Editorial,2597,Ekonomi,708,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1815,Iliridë,376,Kosovë,3430,Kulture,916,Luginë,77,Moti,2,Politik,2292,Reportazh,197,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,559,Video,669,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Kërcënon Serbia: Kemi forcuar ushtrinë, shpresojmë që mos ta përdorim kurrë
Kërcënon Serbia: Kemi forcuar ushtrinë, shpresojmë që mos ta përdorim kurrë
https://1.bp.blogspot.com/-bTcXjadkWxg/XAgDHItvyAI/AAAAAAAAb8w/btledB5EtkcVBKjsp6ls4L0j-YX701zcwCLcBGAs/s640/1-30-780x439.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-bTcXjadkWxg/XAgDHItvyAI/AAAAAAAAb8w/btledB5EtkcVBKjsp6ls4L0j-YX701zcwCLcBGAs/s72-c/1-30-780x439.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/12/kercenon-serbia-kemi-forcuar-ushtrine.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/12/kercenon-serbia-kemi-forcuar-ushtrine.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy