Less: Kosova është e humbur për Serbinë

Hulumtuesi i Forumit Gjeopolitik në Universitetin e Cambridgeit dhe ish-diplomati në Ballkan Timoty Less thotë se Kosova është e humbur për Serbinë, transmeton Koha.net.

Sipas tij, Serbia duhet të përpiqet të shpëtojë sa më shumë atë që mundet.

Siç përcjell agjencia serbe e lajmeve tanjug, ai ka thënë se nëse Kosova e Serbia nuk merren vesh për zgjidhje, mund të ndodhë imponimi i zgjidhjes së njëanshme nga njëra palë.

“Shqiptarët dëshirojnë zgjidhjen e statusit të vet, ata kërkojnë përfundimin e këtij procesi dhe Serbia duhet të shpëtojë maksimalisht atë që mundet”, ka thënë Less në Beograd./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11484,Camëri,133,Editorial,2627,Ekonomi,711,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1831,Iliridë,377,Kosovë,3491,Kulture,926,Luginë,78,Moti,2,Politik,2323,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,563,Video,679,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Less: Kosova është e humbur për Serbinë
Less: Kosova është e humbur për Serbinë
https://4.bp.blogspot.com/-pDI6nn4DYco/XAbb5xMmtuI/AAAAAAAAb5k/nucFETAtBkErWi2vxeu_wvrKGrDQwJP2wCLcBGAs/s640/auto_less1543848607-640x427.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-pDI6nn4DYco/XAbb5xMmtuI/AAAAAAAAb5k/nucFETAtBkErWi2vxeu_wvrKGrDQwJP2wCLcBGAs/s72-c/auto_less1543848607-640x427.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/12/less-kosova-eshte-e-humbur-per-serbine.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/12/less-kosova-eshte-e-humbur-per-serbine.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy