Lum patriotësh shqiptarë nisen drejt Gjirokastrës (VIDEO)

Pas thirrjes të Lëvizjes "Zgjohu Shqiptar" për protestë paqësore, u janë bashkuar veteranët e UÇK-së por dhe shoqata atdhetare si Forumi Djemtë e Gjinokastrës, Forumi Djemtë e Labërise, Shoqata At'dheu e shumë e shumë të tjera që janë nisur drejt Gjirokastrës në sheshin "Çerçiz Topulli".

Dy autobuza janë nisur nga Tirana, një nga durrësi dhe një nga Fieri të cilat kanë qënë falas për cdo qytetar shqiptar që ti bashkohet protestës për të ngritur zerin ndaj padrejtësive dhe urrejtjes ndaj shqiptarëve. Por duhet theksuar se një pjesë e qytetarëve kanë qënë të organizuar edhe me makina personale që i janë bashkuar karvanit të makinave për të marshuar drejt Gjirokastrës.

Nën moton "Zgjohu Shqiptar! Koha për të mbrojtur dinjitetin tend", protesta do të mbahet nga qytetarë të thjeshtë dhe pa ngjyrime politike. Qëllimi i kësaj proteste është që t'i ndalim vandalizmat ndaj shqiptarëve, por edhe të ndalohet fryma raciste ndaj kombit tonë apo edhe albanofobia./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11484,Camëri,133,Editorial,2627,Ekonomi,711,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1831,Iliridë,377,Kosovë,3491,Kulture,926,Luginë,78,Moti,2,Politik,2323,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,563,Video,679,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Lum patriotësh shqiptarë nisen drejt Gjirokastrës (VIDEO)
Lum patriotësh shqiptarë nisen drejt Gjirokastrës (VIDEO)
https://4.bp.blogspot.com/-iuvgEAmu-lU/XAt0eRsqv-I/AAAAAAAAcBI/hseJBqJEZ-kXNPQhrD4J4fzucjcNneQUwCLcBGAs/s640/F999C728-DA19-4499-9E3A-55A0452D3AE7.jpeg
https://4.bp.blogspot.com/-iuvgEAmu-lU/XAt0eRsqv-I/AAAAAAAAcBI/hseJBqJEZ-kXNPQhrD4J4fzucjcNneQUwCLcBGAs/s72-c/F999C728-DA19-4499-9E3A-55A0452D3AE7.jpeg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/12/lum-patriotesh-shqiptare-nisen-drejt.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/12/lum-patriotesh-shqiptare-nisen-drejt.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy