Mediat britanike: Shqiptarët, si fuqia e zjarrit, na mbytën me kokainë

Daily Star Sunday’ i ka kushtuar një artikull trafikut të kokainës në Britani dhe rolit të shqiptarëve. Në shkrimin me titull ‘shqiptarët përmbytin me kokainë të pastër rrugët e Mbretërisë së Bashkuar’ theksohet se bandat kontrollojnë qytetet kryesore, ndërsa vitin e fundit kërkesa është rritur për kokainë duke shkuar deri në 100 paund për gr.

‘E quajtura “shampanja” pluhur, e cila është mbi 85% e pastër është duke u kontrabanduar në Britani të Madhe. Trafikantët në Londër, Liverpool, Birmingham dhe Manchester kanë parë një rritje të kërkesës, duke shitur kokainë deri 100 paund për gramë” thuhet në shkrim.

Një burim pranë një bande është shprehur për ‘Daily Star Sunday’ se “Shqiptarët drejtojnë qytetet kryesore, përveç Londrës edhe në Manchester, Liverpool dhe qytete të tjera. Ata kanë muskuj dhe fuqinë e zjarrit”. “Hellbanians” është një tjetër grupi i njohur që drejtohet nga shqiptarët në Britani. Në fund të shkrimit, ‘Daily Star Sunday’ sjell edhe rastin e Erald Memës nga Shqipëria që është dënuar me 25 vite burg për trafik kokaine./ shqiptarja.com/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,12492,Camëri,151,Editorial,2768,Ekonomi,795,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,86,Histori,1948,Iliridë,412,Kosovë,3842,Kulture,1013,Luginë,84,Moti,2,Politik,2496,Reportazh,208,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,596,Video,718,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Mediat britanike: Shqiptarët, si fuqia e zjarrit, na mbytën me kokainë
Mediat britanike: Shqiptarët, si fuqia e zjarrit, na mbytën me kokainë
https://2.bp.blogspot.com/-hAujiFUvVVg/XB-zwf7VhhI/AAAAAAAAc7c/yVILKDC2QSIjCjeD8Gjo3oHMgCvvuPqugCLcBGAs/s640/kokaine-905x395.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-hAujiFUvVVg/XB-zwf7VhhI/AAAAAAAAc7c/yVILKDC2QSIjCjeD8Gjo3oHMgCvvuPqugCLcBGAs/s72-c/kokaine-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/12/mediat-britanike-shqiptaret-si-fuqia-e.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/12/mediat-britanike-shqiptaret-si-fuqia-e.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy