Mediat serbe: Pas “Shqipërisë së madhe”, tani edhe “Mitrovica madhe”

Mediet serbe dhe politikanë serbë kanë shumë prirje për të krijuar terme e sinonime me të cilat përpiqen ta pengojnë por edhe të njollosin ide dhe aspirata shqiptare për të jetuar të lirë në hapësirat e veta.

Pas krijimit të termit të shpifur Shqipëri e madhe, me të cilin vazhdojnë të manipulojnë me të gjitha mënyrat kundër të drejtës shqiptare për ta zotëruar hapësirën e vet, nëpër medie serbe ka filluar të përmendet edhe Mitrovica e madhe, transmeton Koha.net.

“Arsye” për këtë emërtim të ri të qyteti të ndarë është iniciativa për nënshkrimin e peticionit që ky qytet të bashkohet.

Ideja për këtë emër të ri, “Mitrovica e madhe” ka ardhur nga sputnjik, portal rus që publikohet në gjuhën serbe.

Tash pra, pas Shqipërisë së madhe, bota duhet të ketë kujdes edhe nga Mitrovica e madhe, është porosia më e re që vjen nga ky portal.

Mitrovica vazhdon të jetë pjesë e Kosovës, pavarësisht nga pretendimet serbe, ndërsa pretendimi që ngërthen shprehja që përdorin për të mediat e Beogradit më shumë do t’i shkonte “Serbisë së madhe”, rikujton koha./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,12492,Camëri,151,Editorial,2768,Ekonomi,795,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,86,Histori,1948,Iliridë,412,Kosovë,3842,Kulture,1013,Luginë,84,Moti,2,Politik,2496,Reportazh,208,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,596,Video,718,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Mediat serbe: Pas “Shqipërisë së madhe”, tani edhe “Mitrovica madhe”
Mediat serbe: Pas “Shqipërisë së madhe”, tani edhe “Mitrovica madhe”
https://2.bp.blogspot.com/-NAv6FRmPSNI/XB0lr8T6mKI/AAAAAAAAcyo/2Y-1lvi0awk3eIA5X6o2AlbctjSG3okPQCLcBGAs/s640/aerial-view-of-mitrovica.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-NAv6FRmPSNI/XB0lr8T6mKI/AAAAAAAAcyo/2Y-1lvi0awk3eIA5X6o2AlbctjSG3okPQCLcBGAs/s72-c/aerial-view-of-mitrovica.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/12/mediat-serbe-pas-shqiperise-se-madhe.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/12/mediat-serbe-pas-shqiperise-se-madhe.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy