Micotaqis, vizitë minoritetit grek në Shqipëri

Pasi kërcënoi Tiranën, lideri i opozitës greke, Qirjakos Micotaqis pritet të jetë në shpejti në një vizitë në Tiranë, ku do takojë minoritetin grek.

Ai ka theksuar se do vazhdojë të mbështesë minoritetin grek dhe nuk do lejojë që të neglizhohen të drejtat e minoritarëve grekë në Shqipëri.

“Nëse Shqipëria do të ndjek rrugën drejt BE-së, siç dëshirojmë të gjithë, atëherë në këtë rrugë nuk ka vend për ulje në të drejtat e minoritarëve grekë. Mesazhi im është më se i qartë dhe i drejtohet të gjitha palëve. Si Shqipërisë ashtu dhe kryesisë së BE, kopetente për ecurinë e negociatave të vendeve kandidate”, thekson Micotaqis.

Ky lajm është bërë i ditur nga vetë Micotaqis, gjatë një takimi me kryetarin e Himarës, Fredi Mejleri.
/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,12492,Camëri,151,Editorial,2768,Ekonomi,795,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,86,Histori,1948,Iliridë,412,Kosovë,3842,Kulture,1013,Luginë,84,Moti,2,Politik,2496,Reportazh,208,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,596,Video,718,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Micotaqis, vizitë minoritetit grek në Shqipëri
Micotaqis, vizitë minoritetit grek në Shqipëri
https://3.bp.blogspot.com/-xr2dVeuSnJc/XBu_BeEhMkI/AAAAAAAAGGk/O9gO5rr6xps2pttYFXIU1l1vtErHF4a_wCLcBGAs/s640/kyriakos-mitsotakis-3.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-xr2dVeuSnJc/XBu_BeEhMkI/AAAAAAAAGGk/O9gO5rr6xps2pttYFXIU1l1vtErHF4a_wCLcBGAs/s72-c/kyriakos-mitsotakis-3.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/12/micotaqis-vizite-minoritetit-grek-ne.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/12/micotaqis-vizite-minoritetit-grek-ne.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy