Ministri Daçiç vazhdon diversionin: Kosova nuk bën dot pa Serbinë

Kosova nuk mund të hyjë në asnjë organizatë ndërkombëtare përderisa nuk merret vesh me Serbinë, ka thënë shefi i diplomacisë serbe Ivica Daçiq.

Ai, siç përcjell rtv, ka shtuar se pa marrëveshje nuk ka përparim as për Kosovën dhe as për Serbinë.Ka thënë se Serbia nuk e pranon politikën e aktit të kryer.

Duke u përgjigjur në pyetjen se a mund të rregullohet ndonjë gjë në marrëdhëniet e Serbisë e të Kosovës, Daçiqi ka thënë se mundet, por kush për këtë është që kosovarët ta heqin taksën ndaj mallrave serbe.

“Ne nuk e pranojmë politikën e aktit të kryer dhe në këto kushte dialogu është i pamundshëm”, ka përfunduar Daçiq, përgatiti Koha.
/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,10278,Camëri,131,Editorial,2324,Ekonomi,596,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,84,Histori,1669,Iliridë,323,Kosovë,3033,Kulture,808,Luginë,71,Moti,2,Politik,2074,Reportazh,191,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,536,Video,611,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Ministri Daçiç vazhdon diversionin: Kosova nuk bën dot pa Serbinë
Ministri Daçiç vazhdon diversionin: Kosova nuk bën dot pa Serbinë
https://2.bp.blogspot.com/-y5l4thvbG7g/XBu_1uZjZQI/AAAAAAAAGG8/kaS4U-6JrFEGqLayRhwd61kATO9O4qnNQCLcBGAs/s640/ivica_dacic_20140506_1252184066-1024x681-e1450267838216.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-y5l4thvbG7g/XBu_1uZjZQI/AAAAAAAAGG8/kaS4U-6JrFEGqLayRhwd61kATO9O4qnNQCLcBGAs/s72-c/ivica_dacic_20140506_1252184066-1024x681-e1450267838216.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/12/ministri-dacic-vazhdon-diversionin.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/12/ministri-dacic-vazhdon-diversionin.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy