Netanyahu, në prag të vizitës: Faleminderit Shqipëri, mesazh të qartë radikalëve iranianë

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, ka mirëpritur vendimin e dëbimit të dy diplomatëve iranian nga Shqipëria pas dyshimeve se ishin përfshirë në sulm kundër izraelitëve gjatë ndeshjes së futbollit.

“Lajm i rëndësishëm nga Shqipëria sot. Kryeministri Edi Rama ka dëbuar ambasadorin Iranian në Tiranë. Me këtë veprim Rama u ka dërguar një mesazh të qartë regjimit islamik radikal Iranian – që komplotimi i sulmeve terroriste ka kosto. Izraeli qëndron përkrah Shqipërisë dhe çdo shteti që e sheh regjimin Iranian ashtu siç është: Rreziku më i madh për paqe dhe siguri në botë”, thote ne mesazhin e tij Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu

Shqipëria dëboi ambasadorin e Iranit në Tiranë, Gholamhossein Mohammadnia si dhe një zyrtar tjetër tjetër të ambasadës, pasi dyshohet se janë përfshirë në aktivitete që cenojnë sigurinë në vend./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,12492,Camëri,151,Editorial,2768,Ekonomi,795,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,86,Histori,1948,Iliridë,412,Kosovë,3842,Kulture,1013,Luginë,84,Moti,2,Politik,2496,Reportazh,208,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,596,Video,718,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Netanyahu, në prag të vizitës: Faleminderit Shqipëri, mesazh të qartë radikalëve iranianë
Netanyahu, në prag të vizitës: Faleminderit Shqipëri, mesazh të qartë radikalëve iranianë
https://1.bp.blogspot.com/-wP8OUl0SRIY/XBzocAWtrEI/AAAAAAAAcus/WQnrjhbt2oEb0SCI9AGXKNXkQZ3SqcxeACLcBGAs/s640/Rama-Natanjahu.gif
https://1.bp.blogspot.com/-wP8OUl0SRIY/XBzocAWtrEI/AAAAAAAAcus/WQnrjhbt2oEb0SCI9AGXKNXkQZ3SqcxeACLcBGAs/s72-c/Rama-Natanjahu.gif
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/12/netanyahu-ne-prag-te-vizites.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/12/netanyahu-ne-prag-te-vizites.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy