Ngjarjet ekonomike në botë/ “Business Insider”: Vizitoni Sarandën e famshme për arkeologjinë dhe plazhet

“Business Insider” që i kushtohet kryesisht ngjarjeve ekonomike në botë, ka zhvilluar një analizë ku rendit 40 destinacionet, deri tani të nënvlerësuara në botë, mes të cilave figuron edhe Saranda, raporton ata. “Saranda, një resort në Rivierën Shqiptare, është e famshme për rrënojat arkeologjike dhe plazhet e saj”, shkruan filiali australian i “Business Insider”.

“Ndërkohë që brenda në qytet mund të gjeni mbetjet e një sinagoge të shekullit V, një zonë tjetër është shpallur trashëgimi botërore nga UNESCO dhe daton që nga prehistoria, ndodhet rreth 19 kilometra jashtë Sarandës. Kjo zonë, Butrinti, gjatë historisë së tij të mirënjohur ka funksionuar si një koloni greke, qytet romak dhe si peshkopatë”, thekson faqja prestigjioze në përshkrimin që i bën Sarandës. “Nëse dëshiron të marrësh disa rreze dielli në vend të vizitave, disa prej plazheve më popullore në këtë zonë janë plazhi i Pasqyrave, plazhi Santa Quaranta dhe plazhi Pulëbardha”, lexohet në këtë artikull.

“Një foto e një mikut tonë në plazhin Pulëbardha ishte nxitja për vizitën tonë në Shqipëri dhe ishte një vizitë që ia vlente”, raporton “Business Insider”. “Dhe qershia mbi tortë është se ishulli grek i Korfuzit arrihet me një udhëtim fare të shkurtër me traget”, mbyllet përshkrimi për Sarandën./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,10344,Camëri,131,Editorial,2333,Ekonomi,604,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,84,Histori,1678,Iliridë,330,Kosovë,3058,Kulture,814,Luginë,71,Moti,2,Politik,2085,Reportazh,191,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,536,Video,614,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Ngjarjet ekonomike në botë/ “Business Insider”: Vizitoni Sarandën e famshme për arkeologjinë dhe plazhet
Ngjarjet ekonomike në botë/ “Business Insider”: Vizitoni Sarandën e famshme për arkeologjinë dhe plazhet
https://1.bp.blogspot.com/-mCjkn_kRpeo/XB1Hr3HunyI/AAAAAAAAc2Y/sduB1BL_Y9gb2sekgQ8GNMXRQwyRBNCnACLcBGAs/s640/silversea-mediterranean-cruise-sarande-albanie-768x512.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-mCjkn_kRpeo/XB1Hr3HunyI/AAAAAAAAc2Y/sduB1BL_Y9gb2sekgQ8GNMXRQwyRBNCnACLcBGAs/s72-c/silversea-mediterranean-cruise-sarande-albanie-768x512.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/12/ngjarjet-ekonomike-ne-bote-business.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/12/ngjarjet-ekonomike-ne-bote-business.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy