Ngjela: Politika gjermane s’ka më besim, në janar mund të ndodhë përmbysja

Brukseli e në veçanti politika gjermane nuk kanë më besim tek qeveria e Ramës, e kësisoj Shqipëria rrezikon që të mos hapë negocitatat me BE-në pikërisht për shkak të besueshmërisë së ulët të qeverisë.

Ky është konkluzioni i avokatit Spartak Ngjela. Avokati shkruan në rrjetin social se arsyeja e mosbesimit është e thjeshtë dhe e njëjtë për të gjitha qeveritë e tjera shqiptare, korrupsioni. Gjermania s’mund të besojë më tek një kryeministër i korruptuar që po sillet njësoj si Berisha, shkruan Ngjela.

Sipas avokatit shpresa tashmë është tek studentët dhe tek institucionet e reja në drejtësi, dy elementë të cilët vijnë vitin e ardhshëm për të rrëzuar qeverinë.

Per me tepër lexoni statusin e Ngjeles:

Tani është thuajse e sigurt: Brukseli, duke folur nëpërmjet politikës gjermane dhe të disa politikave të tjera të vendeve të Bashkimit Europian, shprehet se me këtë qeveri nuk mund të hapen negociatat me Bashkimin Europian.

Korrupsioni Berisha nuk u luftua, sepse qeveria Rama pranoi ushqimin e tij, por tani në favor të vet. Domethënë korrupsioni vazhdon.

Politika gjermane nuk ka më besim te kjo qeveri.

Pse gjithë kjo goditje.?

Korrupsioni është kryesori, pastaj vijnë dhe gjendja e mjerë e paaftësisë politike të qeverisë për moskryerjen e reformave dhe ngadalësimin deri në zero të ristrukturimit demokratik të sistemit politik aktual.

Por ka një gjë që është esenciale: e gjithë kjo gjendje është pasojë direkte e korrupsionit qeveritar.

E shihni se në çfarë gjendje është sot Shqipëria dhe shqiptatet? Një tufë hajdutësh që duan ende të grabisin shqiptarët dhe shtetin e tyre, për të garantuar fitimet e paligjshme, penalizojë me varfëri dhe me humbje shprese të gjithë shoqërinë shqiptare.

Ky është një turp historike i cili nuk ka shembull në asnjë vend europian.

Dhe pyetja është kjo: tani që shqiptarët do ta marrin vesh arsyen e vërtetë të varfërisë së tyre, ende do ta mbajnë një qeveri abuzuese?

Njëzet vjet korrupsion. Studentët duket se janë e vetmja shpresë. Por, a do të dalin ata masivisht në janar edhe me fotot e kryqëzuara të Ramës Berishës, Metës dhe Bashës?

Mendoj se po. Koha ka ardhur. Studentët dhe SPAK mendohet se do ta çlirojnë Shqipërinë e zënë rob nga korrupsioni. Dhe do ta çlirojnë

/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,10344,Camëri,131,Editorial,2333,Ekonomi,604,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,84,Histori,1678,Iliridë,330,Kosovë,3058,Kulture,814,Luginë,71,Moti,2,Politik,2085,Reportazh,191,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,536,Video,614,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Ngjela: Politika gjermane s’ka më besim, në janar mund të ndodhë përmbysja
Ngjela: Politika gjermane s’ka më besim, në janar mund të ndodhë përmbysja
https://2.bp.blogspot.com/-rNw5ttt_Qlk/XCEb4bGNOQI/AAAAAAAAdDY/fLgNZqCWQcAwkzthFTPlrYEwDcRNDQC1ACLcBGAs/s640/screenshot-19_1545660515-2223976-640x350.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-rNw5ttt_Qlk/XCEb4bGNOQI/AAAAAAAAdDY/fLgNZqCWQcAwkzthFTPlrYEwDcRNDQC1ACLcBGAs/s72-c/screenshot-19_1545660515-2223976-640x350.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/12/ngjela-politika-gjermane-ska-me-besim.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/12/ngjela-politika-gjermane-ska-me-besim.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy