Nuk ka shqiptar që nuk e do bashkimin e Luginës me Kosovën

Kryetari i Mitrovicës së Jugut, Agim Bahtiri, ka thënë se nuk ka shqiptar i cili nuk do të donte që Lugina e Preshevës t’i bashkohet Kosovës.

Ai ka thënë se në marrëveshjen që pritet të arrihet në mes të Kosovës dhe Serbisë, komunat Preshevë, Medvegjë dhe Bujanoc mund t’i bashkëngjiten Kosovës, nëse këtë e përkrahë Bashkimi Evropian.

“Nuk e di që ka ndonjë shqiptar dhe nuk e dëshiron që Presheva, Bujanoci dhe Medvegja të jenë në kuadër të Kosovës. Nuk e di që ka një. Padrejtësitë që ju kanë bërë popullit shqiptar është për t’i ardh keq edhe Bashkësisë Ndërkombëtare në atë kohë, sepse dihet ku ka qenë territori. Kemi territori edhe më larg se Lugina”, ka thënë Bahtiri në Klan Kosova.

“Çdo shqiptar e di që çfarë është të jesh nën thundrat e Serbisë. Jam për ta bashkuar këtë pjesë të Kosovës, padrejtësisht e ndarë. Më kanë pyetur gazetarët serbe se a do të bëhet shkëmbimi mes veriut dhe Luginës dhe u pata përgjigjur shkurt se nuk kemi çfarë të ndryshojmë sepse të dyja janë tokë shqiptare”.

“Nëse përkrahet edhe nga BE edhe Lugina do t’i bashkohet Kosovës”, ka shtuar ai./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,12492,Camëri,151,Editorial,2768,Ekonomi,795,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,86,Histori,1948,Iliridë,412,Kosovë,3842,Kulture,1013,Luginë,84,Moti,2,Politik,2496,Reportazh,208,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,596,Video,718,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Nuk ka shqiptar që nuk e do bashkimin e Luginës me Kosovën
Nuk ka shqiptar që nuk e do bashkimin e Luginës me Kosovën
https://1.bp.blogspot.com/-LA8wpf5vHDQ/XB02DdOVEBI/AAAAAAAAcz4/f0T2KNz1u9UDQ_tVrFSeoeKx19VriFcygCLcBGAs/s640/agim-bahtiri--780x439.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-LA8wpf5vHDQ/XB02DdOVEBI/AAAAAAAAcz4/f0T2KNz1u9UDQ_tVrFSeoeKx19VriFcygCLcBGAs/s72-c/agim-bahtiri--780x439.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/12/nuk-ka-shqiptar-qe-nuk-e-do-bashkimin-e.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/12/nuk-ka-shqiptar-qe-nuk-e-do-bashkimin-e.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy