Po i japim për herë të dytë det Greqisë?

A po bëjmë një marrëveshje më të mirë sesa ajo e vitit 2009?

Sa i ka respektuar komisioni negociator vijat e kuqe të vendosura nga Gjykata Kushtetuese?

Përse janë të shqetësuar ekspertët që rrëzuan dhjetë vjet të shkuara marrëveshjen e parë në lidhje me këtë çështje?

Agron Alibali, studiues i së drejtës detare, tha në një emision televiziv të martën në mbrëmje se “12 miljet janë problematike edhe për Turqinë, jo vetëm për Shqipërinë”.

Zgjerimi 12 milje në Jon krijon balancë të re në rajon të zgjerimit grek. Sot, në vijën bregdetare dhe hapësiren ujore mes jugut dhe ishujve të Diapontit prevalon deti territorial shqiptar”, u shpreh Alibali.

Ndërsa Myslim Pasha thekson se “marrëveshja e parë e ka futur në kthetra marrëveshjen e re”.

Vëmendja e palës shqiptare nuk po e bën rinegocimin në bazë të asaj që ka thënë Gjykata Kushtetuese. Deklaratat e të dyja palëve nuk janë në linjën që duhet”, deklaroi Pasha./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11484,Camëri,133,Editorial,2627,Ekonomi,711,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1831,Iliridë,377,Kosovë,3491,Kulture,926,Luginë,78,Moti,2,Politik,2323,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,563,Video,679,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Po i japim për herë të dytë det Greqisë?
Po i japim për herë të dytë det Greqisë?
https://1.bp.blogspot.com/-gSXC1WMjsKs/XAgO0AT6JLI/AAAAAAAAb_Q/kD65a1WWMtsVPwUCWOYfWntKFVMrxTYMQCLcBGAs/s640/deti-2-905x395.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-gSXC1WMjsKs/XAgO0AT6JLI/AAAAAAAAb_Q/kD65a1WWMtsVPwUCWOYfWntKFVMrxTYMQCLcBGAs/s72-c/deti-2-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/12/po-i-japim-per-here-te-dyte-det-greqise.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/12/po-i-japim-per-here-te-dyte-det-greqise.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy