Politikani grek: Vrasja e shqiptarit në Korfuz, krim racist!

Kreu i Lëvizjes Antifashiste të Greqisë, Petros Kostandinu në një lidhje me “Skype” me emisionin “Dritare me Rudinën” në News 24 ka folur për vrasjen e 63-vjeçarit shqiptar Petrit Zifle.

Duke shprehur ngushëllimet për familjen e shqiptarit të vrarë, Petros Kostandinu deklaroi se ka patur edhe raste të tjera të krimeve raciste, siç ishte edhe rasti i Petritit.

Gazetarja Ira Londo raportoi nga Greqia duke përkthyer Kostandinu se Petriti para se të vritej është kërcënuar nga vrasësi, ndërsa fjalët e tij kanë qenë “Mos më dil para se do të shtrij përtokë”.

“Në radhë të parë mirëmbrëma, i shpreh ngushëllimet familjes. Kam vënë re krime raciste si kjo ngjarje. Pikërisht ka qenë kjo deklarata, e cila ka sensibilizuar opinionin. Kjo vrasje është publikuar që nga momenti kur u gjet vrasësi. Bëhet fjalë për një vrasje raciste.

Në radhë të parë jam në dijeni dhe kam të dhëna se ka patur një debat për Maqedoninë. Një bisedë kafeneje, por thuhet që autori i ka thënë Petriti po të të shoh do të shtrijë përtokë. Vrasësi kam të dhëna të sigurta se ka qenë kontrolluesi për të patur këtë zonën në funksion të Agimit të Artë. Ka një tatuazh në dorë me kryqin e nazizmit.

Kjo është në kuadrin e një klime të vazhdueshme që po shënon Agimi i Artë. Në këto kuadër ka një klimë të përkeqësuar duke përdorur raste si Maqedonia dhe Kacifas. Kanë ndërhyrë edhe tek fëmijët e shkollave me propagandën e tyre. Janë vazhdimisht në këtë zonë për shkak edhe të mbeturinave, sepse këto i shfrytëzojnë për të fuqizuar kauzën e tyre”, u tha në komunikimin nga Greqia./BW/a.çupaj/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11484,Camëri,133,Editorial,2627,Ekonomi,711,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1831,Iliridë,377,Kosovë,3491,Kulture,926,Luginë,78,Moti,2,Politik,2323,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,563,Video,679,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Politikani grek: Vrasja e shqiptarit në Korfuz, krim racist!
Politikani grek: Vrasja e shqiptarit në Korfuz, krim racist!
https://3.bp.blogspot.com/-xxSusDIeXKw/XAgAdPjKmKI/AAAAAAAAb8c/jZlEZOvjqTQ9VksTGGbF4GjHsRNFxl5SgCLcBGAs/s640/greku-1-752x450.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-xxSusDIeXKw/XAgAdPjKmKI/AAAAAAAAb8c/jZlEZOvjqTQ9VksTGGbF4GjHsRNFxl5SgCLcBGAs/s72-c/greku-1-752x450.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/12/politikani-grek-vrasja-e-shqiptarit-ne.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/12/politikani-grek-vrasja-e-shqiptarit-ne.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy