“Pro-ruse dhe pro-serbe”, biografia e Mogherinit, ndërmjetësuese e dialogut Kosovë-Serbi!


Fillet e njëanshmërisë së Federcia Mogherinit

“Federica Mogherini shihet qartë se nuk ka qëndrim korrekt ndaj Kosovës. Ajo më shumë ka simpati pro-ruse dhe pro serbe e kjo është si pasojë e edukatës së sajë prokomuniste në rini. Qëndrimi i saj ideologjik po vërehet edhe gjatë dialogut, ku haptas anon kah Serbia dhe si e tillë është futur thellë në ujerat e atyre vendeve të cilat nuk ia donë të mirën Kosovës, të cilat janë të orientuar në shkatërrimin e pavarësisë së Kosovës dhe kthimin e saj në Serbi”, shprehet prof. dr. Binak Maxharraj.

Shefja për Politikë të Jashtme dhe Siguri e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, është bërë e njohur për deklaratat e saja të njëanshme karshi Kosovës.

Mogherini akuzohet për qëndrimet e saj kundër Kosovës. Deklaratat e saj vlerësohen të jenë pro-ruse dhe rrjedhimisht pro-serbe.

Që nga fillimet e saj të punës në Bashkimin Evropian, Mogherini ka treguar disa herë simpatinë e saj ndaj shteteve sllave, konkretisht shtetit rus dhe serb.
Angazhimi i saj në çështjen e Kosovës vlerësohet të jetë një personazh teatri tragjiko – komik.
/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,12492,Camëri,151,Editorial,2768,Ekonomi,795,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,86,Histori,1948,Iliridë,412,Kosovë,3842,Kulture,1013,Luginë,84,Moti,2,Politik,2496,Reportazh,208,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,596,Video,718,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: “Pro-ruse dhe pro-serbe”, biografia e Mogherinit, ndërmjetësuese e dialogut Kosovë-Serbi!
“Pro-ruse dhe pro-serbe”, biografia e Mogherinit, ndërmjetësuese e dialogut Kosovë-Serbi!
https://2.bp.blogspot.com/-h0VZPVDWUgs/XBvBLCQtpqI/AAAAAAAAGHk/1HQKMJA-EPkitCjbJkVuH8d1MFceHoK3gCLcBGAs/s640/auto_Federica-Mogherini-2-xhm1545283386.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-h0VZPVDWUgs/XBvBLCQtpqI/AAAAAAAAGHk/1HQKMJA-EPkitCjbJkVuH8d1MFceHoK3gCLcBGAs/s72-c/auto_Federica-Mogherini-2-xhm1545283386.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/12/pro-ruse-dhe-pro-serbe-biografia-e.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/12/pro-ruse-dhe-pro-serbe-biografia-e.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy