Rama paralajmëron takim me Tsipras, kujton ndeshjen me Serbinë

Kryeministrit Edi Rama ka deklaruar se shumë shpejt do të takohet me homologun grek Alexis Tsipras për të diskutuar mbi marrëveshjen mes dy vendeve.

Në një intervistë të dhënë për agjencinë shtetërore të lajmeve greke, AMPE, Rama duke mos dhënë detaje se ku do të zhvillohet takimi, pohoi se mes dy vendeve do të zgjidhen të gjitha çështjet e mbetura pezull.

Nuk e di se ku, në Tiranë apo në Athinë, por planifikohet të takohemi së shpejti. Jemi në mes një faze dialogu të shpeshtë dhe diskutimi të shumë çështjeve, që shtrihen në mjaft vite dhe që nuk janë prekur kurrë. Me vullnet e guxim të plotë, si dhe vendosmëri për t’u zgjidhur. Besoj se jemi shumë afër zgjidhjes të gjithë kësaj problematike të vjetër dhe kjo do të ishte një arritje e madhe”.

Rama komentoi gjithashtu edhe marrëdhëniet e deritanishme mes dy vendeve duke theksuar se po punohet për përmirësimin e tyre.

Marrëdhëniet shqiptaro-greke janë historike dhe tradicionale fqinjësie, e si ndodh gjithnjë me fqinjët, nuk ecin gjërat gjithmonë në mënyrë të përkryer. Kjo dihet nga vetë eksperienca me çdo fqinj, si në një fshat, në një qytet apo akoma dhe mes vendeve, janë gjithmonë njësoj këtë e koncepton më mirë në një ndeshje futbolli mes fqinjëve, është si luftë”./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11484,Camëri,133,Editorial,2627,Ekonomi,711,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1831,Iliridë,377,Kosovë,3491,Kulture,926,Luginë,78,Moti,2,Politik,2323,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,563,Video,679,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Rama paralajmëron takim me Tsipras, kujton ndeshjen me Serbinë
Rama paralajmëron takim me Tsipras, kujton ndeshjen me Serbinë
https://4.bp.blogspot.com/-GwO1WROaY7A/XAVpHKqpGVI/AAAAAAAAb0k/ZRRAEfOjnc0McpA6zFAxr4ugBmE4gXF8ACLcBGAs/s640/rama-cipras-905x395.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-GwO1WROaY7A/XAVpHKqpGVI/AAAAAAAAb0k/ZRRAEfOjnc0McpA6zFAxr4ugBmE4gXF8ACLcBGAs/s72-c/rama-cipras-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/12/rama-paralajmeron-takim-me-tsipras.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/12/rama-paralajmeron-takim-me-tsipras.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy